Jak oceniacie usługe Ery ?

Operator - Era ADSL
SonyMan22
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 889764

Jak oceniacie usługe Ery ?

Nieprzeczytany postautor: SonyMan22 » 26 paź 2009, 15:24

Witam wszystkich. Nigdzie nie było takiego tematu więc go założyłem, ponieważ mam internet radiowy który jak zapewne wiecie jest słaby jeżeli chodzi o granie w gry typu : counter strike, call of duty i inne. Interesuje mnie Era 6mb ponieważ jest w miare tania (tańsza od neo). Chciałbym się dowiedziec czy Era 6mb jest awaryjna, są częste przerwy w działaniu, czy gry działają płynnie, i jakie są prędkości pobierania z przeglądraki itp. 8)

P.S Sorry jeśli taki temat już jest.Nie chodzi mi o nabijanie postów, pewnie i tak zapomne o tym koncie. :)

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

kuba_b
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Re: Jak oceniacie usługe Ery ?

Nieprzeczytany postautor: kuba_b » 26 paź 2009, 16:07

A ja polecę Ci Multimo, jest jeszcze taniej niż w Erze :)
Obrazek

SonyMan22
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany postautor: SonyMan22 » 26 paź 2009, 18:13

W sumie racja tego nie wiem z jakiej firmy wezmę internet ale ciekawi mnie to (nie jestem jakimś specjalistą) ile pingu bede miał w grach,prędkości pobierania przy łączu 6mb ??

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany postautor: kuba_b » 26 paź 2009, 18:25

To zależy od parametrów Twojej linii. Sądzę, że mnie daliby Fast, bo przy ADSL(1) mam tłumienie na poziomie 4 dB, a margines ~ 30 dB. Także u mnie przeszkód nie ma. A jak jest u Ciebie?
Na łączu, z którego teraz korzystam jest tryb Interleaved, a pingi są około 33 ms, także nie jest źle, na Fast pewnie byłoby lepiej.
Obrazek

Disable adblock

SonyMan22
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany postautor: SonyMan22 » 26 paź 2009, 19:29

Tak jak w moim podpisie.. Mianowicie mam radiówke o prędkości 1mb. Gdy mierzyłem prędkośc o godzinie 19. było 1.00mb i 0.24mb. Niby te 1 mb jest ale w grach jest porażka i to mnie wkurza na potęge. Dlatego powoli szukam nowego dostawcy internetu i powiem szczerze że jest w czym wybierac :)

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany postautor: kuba_b » 26 paź 2009, 19:36

Nie wiem na ile Twoja linia pozwoli. Od tego wszystko zależy :) A nie podasz mi swoich parametrów, bo nie jesteś na linii TP w tej chwili z netem. Musiałbyś zadzwonić do TP, a oni by Ci powiedzieli resztę i wtedy moglibyśmy rozmawiać. Bo tak to można gadac, a później np. okaże się, że masz tak kiepskie kable, że maks co możesz mieć to 512...
Obrazek

sirfazi
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Nieprzeczytany postautor: sirfazi » 10 lis 2009, 16:43

SonyMan22 pisze:Witam wszystkich. Nigdzie nie było takiego tematu więc go założyłem, ponieważ mam internet radiowy który jak zapewne wiecie jest słaby jeżeli chodzi o granie w gry typu : counter strike, call of duty i inne. Interesuje mnie Era 6mb ponieważ jest w miare tania (tańsza od neo). Chciałbym się dowiedziec czy Era 6mb jest awaryjna, są częste przerwy w działaniu, czy gry działają płynnie, i jakie są prędkości pobierania z przeglądraki itp.

Era Internet Stacjonarny to to samo co Neostrada tyle że znaczenie tańsza tak więc jeśli miałeś Neo i wszystko było OK to to tez będzie śmigać.

Mój kolega posiada Internet Stacjonarny z Ery i jest bardzo zadowolony. Płaci mało i dożo gra na sieci.

sirfazi
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany postautor: sirfazi » 10 lis 2009, 16:46

kuba_b pisze:A ja polecę Ci Multimo, jest jeszcze taniej niż w Erze :)

Sprawdziłem to i muszę stwierdzić że nie do końca prawda gdyż jeśli jesteś abonentem Ery to wychodzi taniej niż Multimo

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany postautor: kuba_b » 10 lis 2009, 20:49

No może, jeśli ma się już w Erze abonament na telefon komórkowy (a właściwie tylko numer) to jakoś tam taniej wyjdzie. Jak ja liczę to wychodzi średnio o dychę więcej niż w Multimo (bez tej dodatkowej zniżki w Erze), patrzyłem tylko na oferty 12-miesięczne. Dodatkowy minus, że mają nowych opcji - 10 i 20 Mb/s. Dodatkowo "Taniej w pakiecie" dostępne jest tylko do opcji 1 i 2 Mb/s...
Obrazek

dziku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany postautor: dziku » 11 lis 2009, 11:57

Kolego, mam Erę 6 mbit/s. Routing jest naprawdę bardzo dobry. Tryb fast. Napisz co Ci przepingować.

sirfazi
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany postautor: sirfazi » 11 lis 2009, 19:31

na chwile obecna nie mają 10 i 20 Mb/s ale to ściemniackie opcje w TP. Mało komu pójdą i strasznie drogie są. TP wprowadziła je jako chwyt marketingowy. Wiem z czystego źródła że obecnie jedynie 5% wszystkich abonentów może mieć opcje 20%.

Yankee
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany postautor: Yankee » 28 lis 2009, 9:45

Zrywanie łącza - stabilność jak i temu podobrze rzeczy są niezależne od tego czy masz neostaradę, erę, multimo czy netię. Wszystko zleży od parametrów łącza jakie masz czyli od kabelków należących do tepsy. Ja miałem swego czasu neostradę około 3 lat i nie miałem w ogóle problemów ze zrywaniem łącza. Teraz mam erę i sytuacja ma się identycznie.

sorbo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany postautor: sorbo » 01 lut 2010, 9:48

Panowie napiszcie jak to działa. Jakie pingi (obecnie mam neo 6Mb pingi 18ms).Jak z możliwościa przełaczenia na tryb FAST w TP robilem to telefonicznie w 10 min .Chcę przenieść tel + internet.
Pozdrawiam

slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany postautor: slawekk » 01 lut 2010, 22:04

sorbo pisze:Panowie napiszcie jak to działa. Jakie pingi (obecnie mam neo 6Mb pingi 18ms).Jak z możliwościa przełaczenia na tryb FAST w TP robilem to telefonicznie w 10 min .Chcę przenieść tel + internet.
Pozdrawiam

Mam FAST w Erze, 18 ms na http://www.o2.pl. W erze ci nie przełączą, indywidualnie muszisz sobie załatwić :) u techników. Ja odchodze z Ery, Pomoc techniczna... B A R D Z O kiepska, jakość usługi OK. Przechodze do TP. Ceny dla obecnych klientów są straszne, i to jest mój powód ucieczki ! Kilku moich znajomych już wypowiedziało umowę z PTC ERA.
Obrazek
TP - obecnie Neostrada 40 Mb/s,
Odległość od centrali: 1 km

sorbo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany postautor: sorbo » 01 lut 2010, 23:55

OK dzięki jakść i spokój są dla mnie ważniejsze niż cena :-) . Pozdrawiam

Disable adblock

Wróć do „T-Mobile”