Era Internet Stacjonarny opnia = Neostrada tyle że taniej

Operator - Era ADSL

Topic author
sirfazi
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Era Internet Stacjonarny opnia = Neostrada tyle że taniej

Nieprzeczytany post autor: sirfazi » 10 lis 2009, 17:45

Witam chciałem podzielić się swoją opinią na temat produktu Era Internet Stacjonarny - może to komuś ułatwi wybór.

Jeśli posiadasz jakaś usługę w Erze to myślę że warto przenieść Neostradę i telefon domowy do Ery. Mają dobra ofertę cenową a jakość taka sama jak w TP no może po za milszą obsługą w Erze.

Od nie dawna stałem się szczęśliwym posiadaczem usługi Era Internet Stacjonarny i muszę przyznać że tym razem jestem zadowolony. Nie dość że płace mało za internet to do tego wziąłem sobie pakiet telewizji N który jest o niebo lepszy od jakieś tam videostardy dla babć na rencie. Zresztą nieważne opisze wam swoje doświadczenia z tą usługą w etapach.

PRZENOSZENIE NEOSTRADY DO ERY

Na 40 dni przed rozwiązaniem umowy na Neostradę zgłosiłem się z fakturą z TP do Ery. Pani załatwiła za mnie wszystkie formalności a ja jedynie podpisałem się czytelnie i tyle nawet nie dostałem modemu :/ trochę to mnie zdziwiło. Ale później się dowiedziałem że to celowe działanie gdyż modem jest dość dużo warty i otrzymujesz go kurierem w momencie gdy TP zezwoli Erze na świadczenie usługi na ich linii.

URUCHOMIENIE USŁUGI

W następnym tygodniu otrzymałem kurierem modem. Konfiguracja banał ale jak masz problem z instalacja modemu to znak że musisz wgrać poprawkę do XP z SP3 lub skonfigurować modem przez WWW, zresztą wszystko jest opisane na stronie Ery w FAQ/WSPARCIE TECHNICZNE. Ja mam Windows 7 u mnie nie było problemów

Mój modem wyposażony jest w Wi-Fi.

Plusy modemu
- lepszy zasięg niż livebox
- 4 porty Ethernet
- nie zawiesza się tak często jak livebox
- wykonanie bardziej solidne
- jest zdecydowanie mniejszy niż livebox
- po za kończeniu umowy modem otrzymujesz na własność

Minusy modemu
- duża ilość funkcji tego modemu może przerazić
- cena przy zakupie - ale nadrabia jakością

DZIAŁANIE USŁUGI
Z mojego doświadczenia jak i kolegów wynika iż jak słabo działa Ci w TP to w Erze nie oczekuj rewelacji. W takim przypadku lepiej zamówić sobie WiMAx też bez limitów transferu.

ZGŁASZANIE PROBLEMÓW
Raz mi usługa przestała działać ale po 15 minutach od zadzwonienia na 801 602 602 wszystko wróciło do normy. Z doświadczeń kolegów wynika że obsługa techniczna nie gorsza niż w TP. ---więc po co przepłacać?

GRANIE NA NECIE
Jak masz dobrą linie to i pingi rewelacja.

PODSUMOWANIE
Takie jak początek nie ma sensu przepłacać skoro dają to samo za mniej. Więc zachęcam do zmiany nawet gdyby przerwa oświadczeniu usługi miała trwać 2 tygodnie. U nie trwała z 2 godziny. Negatywne opinie wśród znajomych są tak komentowane: "przecież to Neo pod inną nazwą więc czego się spodziewałeś?"

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Łącze: Net24
Kontakt:

Re: Era Internet Stacjonarny opnia = Neostrada tyle że taniej

Nieprzeczytany post autor: RaV » 10 lis 2009, 19:10

Pomijając fakt, że jesteś przedstawicielem handlowym - o czym zapomniałeś wspomnieć - mógłbyś bardziej się postarać i zamiast karmić nas ogólnikami powinieneś napisać, co konkretnie masz do zaoferowania.

Taniej tzn. ile?

Era na starcie swojego BSA miała ciekawą ofertę, ale nie była wtedy szeroko dostępna, a teraz ceny ma podobne do Orange, czyli można znaleźć coś tańszego. Jeśli nic się nie zmieniło to Era korzysta z sieci, ATMANa, więc w tym aspekcie także nie ma szczególnych powodów do radości, bo istnieją 2 lepsze sieci: TK Telekom (netka) i GTS Energis (multimo).

A co do pingów to era nie ma absolutnie nic do powiedzenia w tej kwestii, ponieważ wszystko zależy od jej ?partnerów? tj. TP i ATMANA.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

Topic author
sirfazi
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Era Internet Stacjonarny opnia = Neostrada tyle że taniej

Nieprzeczytany post autor: sirfazi » 11 lis 2009, 19:44

Przedstawiciel handlowy a programista to różnica. Po za tym wystarczy średnią arytmetyczną policzyć + dostajesz bonus za to że jesteś w sieci era.
Moim marzeniem jest UPC ale niestety na na moje osiedle jeszcze dotarli. A tak prawdę mówiąc to nie chce mieć nic wspólnego z TP i Orange bo to jedna i ta sama firma.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat