Zakończenie umowy z ERA rozłączenie synchronizacji przez TP

Operator - Era ADSL

Pochi
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Zakończenie umowy z ERA rozłączenie synchronizacji przez

Nieprzeczytany post autor: Pochi » 21 kwie 2010, 20:02

Jutro ide złożyć wypowiedzenie. Umowa podpisana 29.05.2008. zobaczymy jak to będzie.
2 lata temu przechodząc z nenii do ery bez neta byłem ponad 3 tygodnie.

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 03 maja 2010, 1:06

Chyba się troszeczkę zagalopowałem z tymi datami :( Umowa podpisana 31.05.2008, a usługa uruchomiona 10.06.2008. Rozwiązanie ma być złożone na 30 dni przed końcem dnia umowy, czy dnia uruchomienia usługi? Mam nadzieję, ze to drugie...

@Piotrek - napisz jak u Ciebie - jesteś już u innego BSA?

Pochi
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Pochi » 03 maja 2010, 12:36

@chim123 niestety to pierwszy.
jak udalo ci się zdobuc taka tabelke??
Obrazek

zastanawiałeś sie nad oferta Etlink??

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 03 maja 2010, 12:46

Jutro jadę złożyć rezygnację i mam jeszcze nadzieję, ze nie będę musiał zapłacić za 1 miesiąc na czas nieokreślony (300 pln). W warunkach świadczenia usługi znalazłem zapis, że "Czas trwania Umowy liczony jest od momentu aktywacji Abonenta w systemach bilingowych Operatora", czyli w moim przypadku 10 czerwiec 2008.
Będę zamawiał internet w Netii, gdyż Etlink nie obsługuje mojej strefy. Reszta na PW.

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 03 maja 2010, 13:51

Brak możliwości edycji.

Odpowiem na moje powyższe pytanie, gdyż może ktoś jest zainteresowany.

Kontaktowałem się z BOK. Czas trwania umowy jest liczony od daty podpisania umowy, a nie od momentu aktywacji usługi na linii telefonicznej. Dla mnie jest to sprzeczne z zapisem w regulaminie świadczenia usługi, który mówi o momencie aktywacji usługi. W każdym razie, ja się spóźniłem ze złożeniem wypowiedzenia i skutkuje to tym, że umowa przejdzie na czas nieokreślony. Na całe szczęście nie zmienia się wysokość abonamentu i za dodatkowy miesiąc zapłacimy tyle ile wynosił nasz dotychczasowy abonament.

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 04 maja 2010, 20:48

@chim123

Witaj
Odlaczyli mi internet w Era 1 maja tak jak obiecali...Zadzwonilem dzisiaj tzn 4 maja i zapytalem czy wyslano do TP SA info o zwolnieniu linii...Odpowiedz brzmiala ze wyslali wlasnie dzisiaj...Zadzwonilem do TP do dzialu uslug regulowanych i zapytalem czy wplynal wniosek o zwolnienie linii...odpowiedz brzmiala nie wplynal...Przenioslem sie do Netii na 20Mb/s i akurat Netia dzisiaj w panelu poinformowala ze dotarly dokumenty i sa w systemie. Na pytanie czy moga sie pisma minac i bedzie odmowa mowia ze to bez znaczenia bo beda monitowac do skutku i umowa nie przepada...Pykam sobie na necie z komorki ...cicho licze ze niebawem wroce na kable TP...

Pozdrawiam
Piotr

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 06 maja 2010, 12:07

KAżdego dnia dzwonię do ERy czy wysłali pismo o zwolnienie linii...Każdego dnia Era odpowiada że wysyłają dzisiaj.
Po dzisiejszej takiej samej odpowiedzi uznałem że firma wprowadza klienta w błąd i poszła skarga do UKE. Trzeba krótko skoro umowy telekomunikacyjne mówią jasno ....

Odpowiednie postanowienie znalazło się w treści Oferty ramowej BSA w pkt. 4.2 ppkt. 5
"5. W przypadku gdy Operator Korzystający nie świadczy usługi na danym Łączu Abonenckim jest zobowiązany zwolnić to Łącze Abonenckie tj. przesłać Rezygnację niezwłocznie po zaprzestaniu świadczenia usługi na danym Łączu Abonenckim."

Nie mam zamiaru prosić i nalegać skoro każdego dnia mówi mi się to samo jakbym słuchał Gomułki.

Pozdrawiam
P

dyrooo
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: dyrooo » 08 maja 2010, 15:51

Witam,

Ja również jestem w trakcie walki o przejście do innego operatora. Umowa z Era zakończy się 16 maja ale Tpsa pospieszyła się i już wczoraj zwolniła moje łącze i rozkrosowała linię. Niestety nie może być tak pięknie :( dzień wcześniej odpowiedziała Netii ,że nie może podłączyć mojej linii bo jest świadczona usługa BSA/LLU dla innego operatora :lol: .
Pozostaje tylko czekać.
Obrazek

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 13 maja 2010, 18:05

Moja sytuacja się wyjaśniła. Otrzymałem informację, że w dniu 24 czerwca zostanie odłączony internet w Erze. W związku z tym mam pytanie - kiedy najlepiej zamówić Net24, tak aby jak najmniej czasu pozostać bez dostępu do sieci? Jeszcze w maju, czy wystarczy na początku czerwca?

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 16 maja 2010, 1:31

chim123 Wlasciwie to bez znaczenia kiedy zamowisz bo Ci TP odmowi podlaczenia Netii... Era trzyma dalej moj port od 1 maja mimo ze usluga nie dziala ......synchro jest dalej... TP nie ma papierow od Ery ze jest wolne lacze i nie pozwala na podlaczenie Netii....
Pociesza mnie jedno....od grudnia w moim prywatnym domu bedzie 100Mb/s na swietle za 99 PLN i wszystkim operatorom pokaze srodkowy palec...Juz nie moge sie doczekac kiedy kaze im zabrac skrzynke z budynku. Lece na PLAY bo innego wyjscia na razie nie ma.

slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 16 maja 2010, 11:30

Trzeba pisać do UKE, lub pod magiczny numer 0800 500 005 ( TP SA - "powroty" )

Miałem to samo trwało to 2 tygonie, dzwon na 800 500 005, i pisz pismo emialem do UKE, poskutkuje piorunująco.
Obrazek
TP - obecnie Neostrada 40 Mb/s,
Odległość od centrali: 1 km

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 16 maja 2010, 12:34

@Slawekk a pismo do UKE poszlo poszlo owszem juz 6 maja... i dalej czekam ....
Spoko :) To samo mialem jak przenosilem sie pare lat temu z Netii do Ery....Netia zwalniała łącze 30 dni.
Dziwne to jest to nie lezy to w niczyim interesie...

slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 16 maja 2010, 21:13

Era ma 14 ni na odpowiedz wystapienia przez UKE. Listem poleconym przyjdzie ci takze pismo z UKE. Dzwon na 800500005 i opowiedz w czym masz klopot.
Obrazek

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 25 maja 2010, 21:42

U mnie synchro zniknelo dopiero 24 maja...TP pod wzgledem odlaczania jest mocarna...miesiac zwalnianie od Ery ...dziwie sie ze nie szkoda im zasobow...Juz w poniedzialek tego dnia dzwonila TP proponujac Neostrade...to tylko dowod ze dzialania sa szkodiwe i przemyslane...Zaprosil mnie gosciu do salonu po 6 Mb/s powiedzialem ze owszem przyjde ale wypowiedziec telefon... Odstapilem od umowy z Netia ktora miala mi pierwotnie podlaczyc internet BSA odstapilem od umowy z TP na telefon i wlasnie podlaczaja mi kopiac przez posesje swiatelko tak jak pisalem wczesniej za 99 PLN brutto miesiecznie 100Mb/s. To jest nie do uwierzenia ze pojawil sie prywatny przedsiebiorca ktory wynajmuje studnie od TP SA i oferuje swoje swiatlo w takich niskich cenach w miescie 40.000 a instalacja jedynie 400 pln od posesji ...zaznaczam nie mieszkam w bloku...malo tego oddalony jestem od centrum miasta 1km.

Pozdrawiam i powodzenia z tym odchodzeniem
Piotr

slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 26 maja 2010, 12:59

Czy z tej ery to już wszyscy uciekną ??? Ceny są porażające.
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat