Ucieczka z Ery

Operator - Era ADSL

Topic author
slawekk
Bywalec
Bywalec
Numer GG: 0

Ucieczka z Ery

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 29 maja 2010, 8:04

Zastanawiam się ile jeszcze osób ucieknie z PTC Era. Ceny internetu mają tak żałosne, poprostu porażka. Albo obniżą koszty, albo zamkną interes z internetem stacjonarnym.
Obrazek
TP - obecnie Neostrada 40 Mb/s,
Odległość od centrali: 1 km

Awatar użytkownika

de_stroy
Użytkownik
Użytkownik

Re: Ucieczka z Ery

Nieprzeczytany post autor: de_stroy » 31 maja 2010, 14:40

Prawda jest taka, że więcej do tego dopłacili, niż zyskali klientów... Przecież usługa była mocno reklamowana, "testerzy" 2 lata temu byli podłączani po kosztach (a był to najtańszy dostępny internet po bsa na skalę ogólnopolską wtedy). Dla mnie znakiem było już jak orange miał na początku roku lepsze ceny za 6Mbit niż era. Wydaje mi się, że trzymać to będą ze względu na to, żeby móc kontrahentowi zaproponować ciekawą opcję: komórka + stacjonary + internet mobilny + internet po kablu = full komplet u jednego opka. Dla niektórych taka wygoda jest ważna i stąd się biorą umowy na kilkaset złotych miesięcznie, czyli w prostej linii z zyskiem dla ery. Chociaż... może vodafone coś zmieni, o ile w końcu dojdzie do rebrandingu :D
Orange Freedom.
ObrazekObrazek

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: PDX » 31 maja 2010, 16:35

Chyba T-Mobile ;)

Awatar użytkownika

de_stroy
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: de_stroy » 31 maja 2010, 19:04

Aaa, no racja :D nie wiem skąd mi się ten vodafone wziął, musiałem się zamyślić ^^ No ale tak czy siak - od jutra czekam, aż mi łaskawie uwolnią łącze i spadam z tej firmy... Już wszystkie numery przeniosłem, został jeszcze ten internet i zapominam o temacie "era" i ich fatalnym boa :D
Orange Freedom.
ObrazekObrazek

Topic author
slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 31 maja 2010, 23:53

Już Netia ma lepszą obsługę techniczną niż PTC ERA. Wielka pomyłka ;) Era myślała że zarobi na BSA i się przeliczyła. Masowe ucieczki czas zacząć.... w Erze.
Obrazek

Pochi
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Pochi » 07 cze 2010, 11:30

witam

jest już ktoś po ucieczce z ery?? era net wylaczyla mi 31 maja. linia dalej skrosowana. wie ktos ile moze to potrwać??

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 07 cze 2010, 14:59

Mnie odłączyli w sobotę, dokładnie o północy :) Natychmiast zniknęła synchronizacja. Faktycznie usługa miała być świadczona do 20 maja ;) Podobno Telekomunikacja Polska ma obowiązek w ciągu 21 dni odłączyć klienta, co by się mniej więcej zgadzało i świadczyło o tym, że formalności zostały dotrzymane.

Wczoraj próbowałem złożyć zamówienie na Neostradę, ale w systemie ciągle widnieje BSA :( Zakładam, że dopiero z początkiem lipca zostanie to uaktualnione, czyli z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia umowy pomiędzy operatorami :( Zgadza się? Czy można to w jakiś sposób przyspieszyć?

Topic author
slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 07 cze 2010, 17:47

Jest rada:

Formularz chyba DUR130 powroty trzeba wypełnic. Zadzwon do Departamentu Usług Regulowanych na 800 500 005 pomoga napewno!!!
Obrazek

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 07 cze 2010, 19:44

Dzwoniłem, po tym jak sobie przypomniałem, że w innym wątku podałeś ten numer. Nic nie załatwiłem, bo pech chciał, że system się wyłożył... Jutro mam zadzwonić. Rzeczywiście jest możliwe przyspieszenie tej procedury czy to tylko kolejna forma biurokracji?

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 07 cze 2010, 21:27

Widzę, że pięknie wygląda ucieczka z ERY. 24 czerwca mają odłączyć internet, jestem ciekaw po jakim czasie Netia będzie mogła podłączyć Net24?

Topic author
slawekk
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: slawekk » 07 cze 2010, 22:48

Ja czekałem 10 dni. od zakonczenia usługi era do neo. Telepunkt wypelnil formularz DUR... powroty i przyspieszylo zdecydowanie ten proces. Dzwon na infolinie pomoga napewno.
Obrazek

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 08 cze 2010, 20:29

Dziś usłyszałem, że informacja z Ery dotarła. 5-tego faktycznie mnie odączono, co zostało też ujęte w systemie. Konsultant stwierdził, że po upływie 5 dni od tej daty powinienem móc złożyć zamówienie na Neostradę. Oby się nie mylił ;)

W Telepunkcie nie słyszano o takim formularzu ;)

carnivore
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: carnivore » 09 cze 2010, 8:34

PDX pisze:Dziś usłyszałem, że informacja z Ery dotarła. 5-tego faktycznie mnie odączono, co zostało też ujęte w systemie. Konsultant stwierdził, że po upływie 5 dni od tej daty powinienem móc złożyć zamówienie na Neostradę. Oby się nie mylił ;)

W Telepunkcie nie słyszano o takim formularzu ;)

Wieczorem moge wrzucic jego skan.

Awatar użytkownika

de_stroy
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: de_stroy » 09 cze 2010, 12:01

Umowa skończyła mi się 1 czerwca, do dziś nie mam uwolnionej linii. Męczyłem erę i wg nich zbiorczy plik z numerami do uwolnienia poszedł dnia 4 czerwca po 15:00 do TP SA (nawet smsa mi przysłali), jednak pod 800 500 005 cały czas nie mają takiego info od ery. Orientuje się może ktoś jak długo tepsa przetwarza takie dokumenty (wg nich jest to czynność natychmiastowa i raczej do 24h - wg opinii konsultantów). Nie ukrywam, że zależy mi na jak najszybszym uwolnieniu łącza... Co można zrobić w obecnej sytuacji żeby dokument się "odnalazł"? Miałem nadzieję, że po tym jak @PDX napisał że wczoraj doszło do tp pismo, to może moje też dojdzie, ale niestety :/
Orange Freedom.
ObrazekObrazek

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 10 cze 2010, 0:08

Nie napisałem, że wczoraj doszło. Mi umowa skończyła się 20 maja, także pewnie jeszcze kilka dni poczekasz ;) Nie jestem Ci w stanie powiedzieć po ilu dniach taka informacja trafia do systemu. Pewnie będzie w momencie utraty synchronizacji.

@carnivore, wrzuć proszę :)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat