Nowa promocja ERY - internet tańszy nawet o 50%.

Operator - Era ADSL

Topic author
Frasier
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 0

Nowa promocja ERY - internet tańszy nawet o 50%.

Nieprzeczytany post autor: Frasier » 04 paź 2010, 9:59

Dzień dobry,

To chyba nowa (?) promocja Ery:
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... P_10_05_02

Jeżeli ma się u nich telefon stacjonarny (po kablu) i telefon komórkowy, ceny internetu są mniejsze o 50%. Przy umowie na 36M dodatkowo Telewizja na Kartę za złotówkę. Dla 24M ceny chyba są takie same, tylko nie ma TnK.

Jest tanio:
512 kbps --> 24,50zł
1Mbps --> 24,50zł
2Mbps --> 29,50zł
6Mbps --> 34,50zł
10Mbps --> 39,50zł
20Mbps --> 39,50zł

aż żałuję, że jestem w Netii. Z dotychczasowych informacji wynika, że raczej nie będą walczyć na ceny w BSA, tylko w LLU :-/.

bdkacz
Wiarus
Wiarus

Re: Nowa promocja ERY - internet tańszy nawet o 50%.

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 04 paź 2010, 11:00

Osobiście wolę,żeby inwestowali w rozwój LLU co robią niż tłukli się z TO o różnice cenowe na poziomie 2-5 zł :) Bo LLU rozwiąże problem zatkanych DSLAMów TP,zatkanych światełek i nagminnego wydawania BMT tudzież innego "karania" klientów-zdrajców...
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Topic author
Frasier
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Frasier » 04 paź 2010, 12:44

@bdkacz - nie czytałeś wypowiedzi Netii, że już w LLU nie będą inwestować? Mają ich już chyba około 400 i wedle słów Rzecznika - te które już powstały, powstały w najbardziej zaludnionych obszarach. W innych radził się ich nie spodziewać. Oczywiście, nowe szafy będą, żeby np. obejmować zasięgiem całe miasto, w którym wcześniej LLU było tylko w jednej centrali.

Nie rozmywajmy jednak tematu o Erze. Mogę się mylić, ale chyba Netia wchodzi z LLU tylko tam, gdzie jest potencjał co najmniej 5 tysięcy linii (nie mylić z liczbą mieszkańców). Ja się jej nie spodziewam i po skończeniu tej umowy dam sobie spokój z Netią. Skoro na mojej lini będzie tylko BSA, lepiej wybrać operatorów oferujących tylko BSA (lub TP) - w Netii chyba będzie już zawsze jak teraz, atrakcyjne LLU, droższe niż u konkurencji (czy samej TP) BSA.

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 22 lis 2010, 22:18

Czy ktoś skorzystał z nowej promocji?Chodzi mi o odejście z TP i przeniesienie tel. stacjonarnego i neostrady(i to na adsl2+ 10 lub 20 )Oferta wygląda interesująco.

Programista
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: Programista » 06 gru 2010, 14:37

wiesil123 - tak jak to zrobiłem, miałem w orange freedom 1 mb, teraz mam 20 mb w erze, co do przejścia z neta orange (czyli neo jak wiadomo) to były opóźnienia, bo wniosek musiał iść do tp w związku ze zmianą operatora, normalnie jest niby 10 dni od wolnej linii, którą orange zwalnia dopiero po 7 dniach, ale z opóźnieniami czekałem 5 tygodni, oczywiście bez neta. Najlepsze jest to, że wniosek idzie pocztą i tylko nią pośrednik (tu era) może zgłosić wniosek.

W dodatku nie poinformowali mnie w erze o wymaganiach linii, mój stary wysłużony router pentagram cerebrus adsl lite nie działał, kostki od operatora (za zete np. zxdsl 852) też nie działają (poza tym jak działają to tylko do 6 mb).

Ogólnie możesz mieć szczęście i całość może potrwać 2 -3 tygodnie (mi tp stwierdziło, że wniosek nie dotarł i się zasłaniali pocztą, stąd 5 tygodni choć i niby teraz są jakieś opóźnienia, jednak w salonie tp jakbyś chciał neo 20mb o dziwo jest ponoć "od ręki"), telefon to już zmieniasz jak ci net się połączy w erze, ale wtedy to już bez problemów, po prostu era sobie przejmie linię od następnego miesiąca, z uwagi na taki tryb, może się zdarzyć że pierwszy rachunek z ery za neta nie będzie miał zniżki 50% ale mniej, a tp przyśle rachunek za utrzymanie linii połowiczny, zależy kiedy era przejmie telefon (np. za 10 dni, tp policzy ci 10 zł, ja mam samo utrzymanie linii za 28 zeta)

Przechodząc do parametrów neta w erze, nie mam zastrzeżeń, tu parametry, choć ja specem nie jestem to wyglądają mi na bardzo dobre:

--- DSL Information ---
DSL Driver Version: E.25.41.39
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status: Showtime
DSL Mode: ADSL2+
DSL Channel: 64
DSL Upstream Rate: 1129981
DSL Downstream Rate: 23006975

Down up
DSL Noise Margin: 2.5 dB 16.5 dB
DSL Attenuation: 7.5 dB 6.05 dB
DSL Transmit Power: 20.3 dBm 4.4 dBm

Także synchro mam na ponad 24 tyś. jak ktoś jest obeznany to niech mi powie coś więcej o attenuration, snr margin, czy linia jest tak rewelacyjna jak mi się zdaje ?

Tak czy siak jak nie masz router adsl2+ to go zakup, jest też opcja, że tp wniosek o 20 mb odrzuci, ja mam do centrali 700 mb, ale mam po drodze jakieś 2 przekaźniki, jeszcze jakąś skrzynię i skrzynkę w moim bloku, wiem to od pomocy na infolinii tp (o dziwno kompetentnej).

Podsumowując, w moim mieście era ma ofertę bezkonkurencyjną (jest u mnie jakiś syfny kablowy dostawca jeszcze, tp, orange, netia), płace 85 zeta za 20 mb , abonament komórki (15 zl, stały klient - małe potrzeby), no i telefon stacjonarny, i szczerze po raz pierwszy mam wrażenie, że oni na tym tracą, rewelacyjna oferta jak dla mnie.
ObrazekObrazek

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 06 gru 2010, 16:09

Dzięki za informacje nareszcie ktoś odpowiedział.Mi umowa z TP kończy się dopiero 14.03 a więc 90 dni złapie jakoś od połowy grudnia i też wezmę 20 mb mam do centrali ok. 800m. ale nawet jak 20 nie pójdzie to przecież za 10 ta sama cena.Router ,który mam nie jest wypasiony ale ma adsl2+.Z tego co się orientuję to parametry masz dobre.Przejść do ery chcę bo cena no i mnie wkurzyli w TP z tymi 150 dniami w promocji "wymarzony internet"Trochę się martwię,że ludzie narzekali na obsługę w erze wrazie awarii.

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 06 gru 2010, 18:38

Z jakimi dniami?
Mnie od Ery automatycznie odrzuca umowa na minimum 2 lata... Biorę tylko roczne.
Co do Ery to ja mam Internet od nich i nie mam właściwie żadnych awarii, czasami (bardzo rzadko) zdarzy się, że rozłączy i nie może się zalogować, żeby net działał.
Obrazek

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 06 gru 2010, 19:53

[quote="kuba_b"]Z jakimi dniami?
Chodzi o promocję wTP wszystkim,którym zostało mniej niż 150 dni to nie moga skorzystać z promocji wymarzony internet w TP.Nowa promocja w erze jest korzystniejsza przez 2 lata zaoszczędza się prawie 5 stówek (-prezent jaki dają wTP)Można wziąść w TP na rok ale zapłaci się jeszcze więcej.Ja wtym roku przedłużyłem umowę w TP na rok licząć właśnie na promocję i złapałem się w pułapkę tych 150 dni.Patrząc realnie na ceny netu w Polsce nie wydaję się aby zeszły za rok za 20mb. poniżej tych 40 pln. co teraz jest w erze no i jescze jak zlikwidują ulgę za rok to lepiej płacić mniej .

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 07 gru 2010, 0:47

Kto Ci taki kit wcisnął, że nie można skorzystać? No to jesli taką osobę znasz osobiście to jej pogratuluj ode mnie znajomości tej promocji :) Chyba, ze sam to wywnioskowałeś z regulaminu to sorry :)
Na nową promocję w TP (Wymarzony Internet) można przechodzić zawsze, bez względu na jakaś durną ilość dni do tego lub tamtego.
Obrazek

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 07 gru 2010, 16:19

kuba_b pisze:Kto Ci taki kit wcisnął, że nie można skorzystać? No to jesli taką osobę znasz osobiście to jej pogratuluj ode mnie znajomości tej promocji :) Chyba, ze sam to wywnioskowałeś z regulaminu to sorry :)
Na nową promocję w TP (Wymarzony Internet) można przechodzić zawsze, bez względu na jakaś durną ilość dni do tego lub tamtego.

Przejdż na temat "w pułapce 150 dni" w sąsiednim dziale dotyczącym neostrady z TP i poczytaj.Ja zgłosiłem skargę do UKE nawet przysłali na piśmie,że rozpatrzą w trybie pilnym ale to już mnie specjalnie nie interesuje.I nie pisz,że to nieprawda bo już 2 razy odsyłałem kuriera z umową rozpoczynającą się od przyszłego roku i żeby było śmieszniej dzisiaj miałem telefon z TP z propozycją skorzystania z promocji wymarzony internet.Pani proponowała mi,że prędkość już będę miał w ciągu paru dni ale umowa i sama promocja dopiero od przyszłego roku ale to tylko jak u niej to zamówię bo w telepunkcie to prędkość dopiero dostanę 30 dni przed koncem poprzedniej umowy czyli w marcu.Po zapytaniu co z prezentem to u niej mogę dostać tylko pendrive mimo,że na 2 lata i podziękowałem.A więc nie pisz,że to bzdury wcześniej z trzy razy odwiedzałem telepunkt TP z chęcią skorzystania z promocji z wiadomym skutkiem.

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 07 gru 2010, 16:37

No to chyba trafiałeś na tłuków :) na nową promocję można przejść w każdym momencie umowy i od nowego okresu rozliczeniowego jest nowa prędkość i umowa "naliczana" od nowa, ale skoro tak chcesz - nie próbuję przekonać, bo wyboru dokonałeś.
Obrazek

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 07 gru 2010, 20:47

kuba_b pisze:No to chyba trafiałeś na tłuków :) na nową promocję można przejść w każdym momencie umowy i od nowego okresu rozliczeniowego jest nowa prędkość i umowa "naliczana" od nowa, ale skoro tak chcesz - nie próbuję przekonać, bo wyboru dokonałeś.

Zobacz wpisy na samym dole na stronie rzecznika http://www.blog.tp.pl/wojciechjabczynsk ... j#comments Rzecznik twierdzi tak jak ty a system w TP swoje :shock:

wiesiol123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wiesiol123 » 25 sty 2011, 9:23

Może ktoś doradzi chcę jak wyżej wspomniałem przejść do ery na 20mb lecz TP daje możliwość tylko 6mb. chociaż sami dzwonią z propozycją na 20mb. podobno mam zainstalowaną kartę adsl2+.Parametry lini dobre tłumienie 10 a snr. 24 przy obecnych 2mb. do centralki 700m.Co robić?

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 25 sty 2011, 11:33

Zamówić na razie maksymalną opcję, a następnie zwiększać i upierać się przy swoim, mówic, że na własną odpowiedzialność itd. Z tą odpowiedzialnością można spróbować od razu - może poskutkuje ;)
Obrazek

bdkacz
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 25 sty 2011, 11:52

A jak nie poskutkuje to nagrać rozmowę jak panienka z TP proponuje 20, tylko wymusić od niej zdanie typu "tak na pańskiej linii pójdzie usługa Neostrada do 20 Mb/s" lub podobne i wysłać jako załącznik do skargi do UKE...bo TP nie ma prawa odmawiać dostawcy BSA świadczenia usług gorszych niż te które są gotowi świadczyć jako Neostrada, mówi o tym stosowny paragraf umowy BSA.
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat