Strona 1 z 1

Internet domowy DSL w T-Mobile

: 04 mar 2018, 23:29
autor: dabrowst
Dzień Dobry!

Jestem wieloletnim użytkownikiem internetu stacjonarnego od T-Mobile na linii Orange. Korzystam od zawsze w pakiecie z telefonem stacjonarnym; również u tego operatora mam komórkę i cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Niemniej w lokalizacji w której korzystam ze wspomnianych usług (wieś, środek lasu, zasięg komórkowy śladowy), maksymalna prędkość jaką można na mojej linii wyciągnąć to 6Mbit/s DS na 1Mbit/s US. Według Orange zresztą tylko max 2Mbit/s... W każdym razie zamarzył mi się szybszy internet i znalazłem ofertę firmy Telestrada, która oferuje "do 80Mbit/s" w technologii VDSL. Orange nawet nie chce o tym słyszeć przy odległości od centrali ponad 2km a Telestrada powiedziała: "Ależ oczywiście, będzie działać szybciej!" Tak więc zadowolony szybciutko korespondencyjnie podpisałem umowę i... po miesiącu czekania zostałem bez żadnego internetu... BMT!
T-Mobile odłączyło usługę a Telestrada nie może podłączyć swojej (BSA). Orange odmówiło ze względu na BMT!

Technologie "schyłkowe", jak DSL u alternatywnych operatorów, ponadto już nie oferowane do sprzedaży to temat znany nielicznym konsultantom. Jednak miałem szczęście - trafiłem w T-Mobile na jakiegoś weterana, który rozwiał moje wątpliwości co do braku możliwości technicznych w/g Orange - usługa jest mi świadczona w technologii LLU... Nie ma możliwości migracji bo wciąż działa usługa głosowa (WLR). Myślałem że tylko Netia tak ma a tu niespodzianka. Rzeczywiście, odmiennie niż przy BSA cały ruch zawsze miałem kierowany przez sieć T-Mobile, co mnie trochę zastanawiało bo w innej lokalizacji mam internet od wspomnianej Telestrady w BSA i wszystko idzie naturalnie przez sieć Orange.

Za to Pani w Telestradzie również "złożyła obszerne wyjaśnienia" - w/g Orange T-Mobile świadczy dostęp po miedzi w BSA - takie mają dane w tabelkach, dlatego początkowo była zgoda na migrację usługi. Dzień przed planowanym przełączeniem miałem jednak telefon od technika podwykonawcy Orange, źe usługa nie zostanie przełączona do nowego operatora i nie mam po co czekać w domu a szczegółowych informacji udzieli mi Telestrada.

Niestety sprawy zaszły za daleko - T-Mobile zdążył mnie już odłączyć, żeby zwolnić łącze i chociaż usługa z powrotem do nich wróciła a rozwiązanie umowy anulowane, od trzech dni nie potrafią mi przywrócić dostępu do sieci... Telefon stacjonarny na szczęście działa bez zarzutu. Podobno jutro ma działać, zobaczymy.

Taką Wam chciałem opowiedzieć historię związaną z bałaganem w bazie Orange...

Pozdrawiam,
Tomek

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 06 mar 2018, 10:08
autor: best-boy
BSA często kończy się jak BSE u krówek, człowiek się trzęsie z nerwów i kolana mu się uginają.
Wszyscy zawsze odradzają a jak ktoś się wpakuje ... to później będzie ostrzegał :P

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 07 mar 2018, 10:16
autor: Vieslav
Jeśli jesteś w zasięgu LTE od T-Mobile to zainteresuj się ofertą nielimitowanego internetu domowego LTE. Bardzo fajna sprawa i na prawdę nie ma żadnych limitów. Jedyne, co przychodzi mi do głowy w tej chwili to zgłoszenie usterki w postaci braku internetu, jeśli nadal obowiązuje cię umowa z T-Mobile, a wypowiedzenie zostało anulowane (i normalnie opłacasz rachunki).

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 07 mar 2018, 22:08
autor: maciejnet
Zacytuję użytkownika
dabrowst pisze:Niemniej w lokalizacji w której korzystam ze wspomnianych usług (wieś, środek lasu, zasięg komórkowy śladowy)
LTE tu nie podziała

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 08 mar 2018, 17:11
autor: Vieslav
"Śladowy" nie oznacza "żaden". Po to są anteny zewnętrzne. Niemniej jednak wszystko trzeba przetestować.

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 10 mar 2018, 17:12
autor: Scenic
Dobra antena i można działać z LTE.


Na początku korzystałem z UMTS w odległości 9km w lini prostej od BTSA bez żadnej anteny zewnętrznej. Wystarczyło modem dać na strych . Dość wysoki budynek. Wtedy miałem lejek po 500MB .

Teraz sprzętu i możliwości co nie miara.

Re: Internet domowy DSL w T-Mobile

: 25 maja 2018, 8:35
autor: dabrowst
Nie jest to takie oczywiste, jak by się z pozoru wydawało. Usługę o której rozmawiamy mam w domu na wsi, w środku lasu mieszanego i zasięg 3G czy LTE naprawdę jest tam szczątkowy. Próbowałem już z anteną, niczego to nie zmienia. Jako że sprawy wróciły do punktu wyjścia (w dalszym ciągu jestem w T-Mobile na linii Orange z usługą Internet Domowy 10Mbit/s), podjąłem działania mające na celu zmianę prędkości usługi na 20Mbit/s.
Wczoraj otrzymałem wiadomość od operatora, że dane w systemie zostały zmienione pod nową prędkość (trwało to miesiąc...). Teraz Orange ma tydzień na sprawdzenie czy faktycznie to zadziała i ewentualną wymianę karty na centrali. Obecnie realnie mam 6,5Mbit/s DS i 1Mbit/s US przy pingu 38ms. Dodam jeszcze, że aby przejść do innego operatora, musiałbym najpierw rozwiązać umowę z T-Mobile zarówno na telefon stacjonarny jak i na internet, zawrzeć nową umowę z powrotem z Orange i po jej upływie zmigrować do nowego dostawcy. Ale biorąc pod uwagę fakt, że np. Netia proponuje mi na tej linii (po weryfikacji na podstawie nr tel. stacjonarnego) zawrotne 2Mbit/s BSA za większe pieniądze, to myślę że zostanę przy tym co teraz mam :-) Dodam jeszcze że w/g wyszukiwarki UKE https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ po wpisaniu miejscowości Bartoszewo i wygenerowaniu raportu, w mojej lokalizacji są warunki techniczne do świadczenia usługi 20Mbit/s (w raporcie tylko moja linia T-Mobile ma takie parametry). Ponadto dla tej miejscowości jest planowany światłowód do 100Mbit/s na wrzesień 2020 w ramach POPC.

Pozdrawiam,
Tomek