ile się czeka na podłączenie?

Pomarańczowa tablica o tej usłudze.

Topic author
silveradoo
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

ile się czeka na podłączenie?

Nieprzeczytany post autor: silveradoo » 11 wrz 2008, 21:24

witam, sorry za zakładanie nowego tematu ale to tylko po to żeby zebrać i sprecyzować pojedyncze wzmianki na wyżej wymieniony temat. Proszę podajcie informację ile czasu upłynęło od podpisania umowy do włączenia usługi, gdyż na forum spotkałem się z dwoma określeniami: 9dni i ponad miesiąc :?

jakie wy macie doświadczenia w tej kwestii?

ps. czy ma znaczenie gdzie podpiszę umowę? telepunkt ze sprzedażą orange czy normalny salon firmowy orange

pozdrawiam

Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Re: ile się czeka na podłączenie?

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 12 wrz 2008, 10:32

Zamawiałem wczoraj i powiedzieli, że formalnie potrwa to do 30 dni maksymalnie.
A co do miejsca, to ponoć i tu i tam można, bo tepsa i orangutan to prawie to samo.

tmy123
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: tmy123 » 12 wrz 2008, 20:17

Witam.
Jak to jest z dostępnością tej usługi? Niby wszędzie gdzie neostrada a jak sprawdzam na stronie orange swój numer to pisze że nie ma możliwości technicznych

SpaCeR
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: SpaCeR » 12 wrz 2008, 22:24

tmy123 pisze:Witam.
Jak to jest z dostępnością tej usługi? Niby wszędzie gdzie neostrada a jak sprawdzam na stronie orange swój numer to pisze że nie ma możliwości technicznych

Jak pisze "jest możliwość" to jest albo nie ma.
Jak pisze "nie ma możliwości" to nie ma -> bo nie da się wystawić zlecenia.
Na stronie TP pokazuje "są możliwości"?
http://neostrada.pl/tpsa/run?n=neo_prefix&p1=check1

tmy123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: tmy123 » 12 wrz 2008, 22:56

Są, bo w końcu mam przecież neostradę. Czyli dlaczego w orange nie ma? Przecież to niby to samo..

SpaCeR
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: SpaCeR » 13 wrz 2008, 1:03

tmy123 pisze:Są, bo w końcu mam przecież neostradę.

Ale sprawdzałeś?
Samo posiadanie neostrady nie oznacza że systemie TP dana centrala jest zaznaczona jako "przystosowana".

Czyli dlaczego w orange nie ma? Przecież to niby to samo..

Możliwości:
- błąd skryptu na stronie
- jesteś podpięty do centrali innej niż wskazuje numer telefonu (żaden cud, wielu ludzi tak ma), a wyszukiwarka sprawdza tylko teorię bez wgłębiania się w detale
- Orange używa bazy udostępnionej operatorom WLR / BSA, a w tej bazie status linii / central nieco odbiega od rzeczywistości (ale nie często, znam tylko pojedyncze przypadki).
- Orange nie ma "wolnych mocy" punktów styku z siecią TP w twojej lokalizacji (jak każdy operator BSA na kablach TP musi takowe posiadać) i dlatego blokuje sprzedaż usługi w tym rejonie (mało prawdopodobne, choć możliwe)

tmy123
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: tmy123 » 13 wrz 2008, 23:01

Na stronie TP pokazuje że jest możliwość instalacji. Kończy mi się umowa z tp, złoże wniosek o orange freedom, będę czekał miesiąc i powiedzą mi pewnie że nie ma możliwośc technicznych...

Bielawski
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: Bielawski » 14 wrz 2008, 10:52

silveradoo pisze: Proszę podajcie informację ile czasu upłynęło od podpisania umowy do włączenia usługi, gdyż na forum spotkałem się z dwoma określeniami: 9dni i ponad miesiąc :?

jakie wy macie doświadczenia w tej kwestii?

ps. czy ma znaczenie gdzie podpiszę umowę? telepunkt ze sprzedażą orange czy normalny salon firmowy orange

pozdrawiam

Witam !

W moim przypadku trwało to 9 dni, t.j. 2 września podpisana umowa w salonie orange-10 września już miałem (też byłem pełen obaw jak chodzi o termin realizacji ,ale już po kłopocie na szczęście i wszystko chodzi jak należy ) + dla Orange :-)
Wcześniej hulałem na Neo. + również dla Tepsy za błyskawiczną zmianę planu stand.na plan socjalny !

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 17 wrz 2008, 20:58

Pierwsza umowa podpisana 2 tyg. temu w poniedziałek (1 września) - odrzucona przez TP. Druga umowa podpisana tydzień temu w poniedziałek (8 września), wczoraj o 13:00 modem złapał synchro (czas oczekiwania - 8 dni), dokładnie w 24 godziny nastąpiła aktywacja usługi (można się zalogować).
Obrazek

Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 19 wrz 2008, 19:53

Hm, a ja czekam... umowa podpisana 11 września, jak na razie nic się nie dzieje....... a osiedlówka mi się zwija, zostaję o suchym gprsie...

pigus
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: pigus » 20 wrz 2008, 20:39

Mam pecha. Umowa podpisana 25/08. Przez 2 tygodnie codzienne telefony do 510100100 jaki status, każda rozmowa kończyła się stwierdzeniem, że nie ma jej w systemach i mam się udać do salonu celem wyjaśnienia. Do 9/09 moja Umowa była 2 razy edytowana przez salon, raz z pomocą konsultanta 510100100 a raz już poprzez ich wewnętrzny helpdesk. Powód takiego stanu rzeczy - konsultantce notabene koleżance zza ściany (pracujemy w CH, ja w Play ona w Orange) - powiedziałem przy podpisywaniu Umowy, że nie mam żadnego numeru by skorzystać z promocji dodatkowego pakietu złotówek, więc wpisała swój na co się zgodziłem. Niestety okazało się, że wpisany numer był zarejestrowany na firmę a takie coś wyklucza regulamin i dlatego Umowa została zablokowana. Tyle, że ani ona nie dostała żadnej informacji ze swoich działów, ani na *500 nie wiedzieli o tym. Bez mojej interwencji - czekał bym do dziś nie wiedząc co się dzieje. Ok. 10/09 Umowa poprawiona pojawiła się już w systemach Orange. 15/09 zostało przekazane zamówienie do TP. W dniu 16/09 uzyskałem synchronizację na modemie - modem wskazywał prędkość 1Mb, co było na tyle dziwne, że zamawiałem 2Mb. Synchronizacja trwała do 17/09 po czym zanikła. W dniu 19/09 zostało wysłane do TP ponaglenie z braku odpowiedzi. TP ma 3 dni na odpowiedź. Może w poniedziałek będzie już coś wiadomo, po czym jeśli będzie ok - Orange ma 72h na aktywację usługi. Tyle, że w środę - 24/09 wybija 30 dzień realizacji aktywacji i po tym zastanowie się, czy nie wrócić do Neo - 5zł różnicy mnie nie zbawi, ale też kłamstwa, ignorancja i niekompetencja obsługi Orange spod 510100100 to główne powody do rezygnacji z umowy po 30 dniach. Wiem wiem, 9393 też nie jest idealne, ale z nimi nie musiałem się stykać z braku powodów. Na razie czekam na aktywację do środy.
Obrazek

SpaCeR
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: SpaCeR » 20 wrz 2008, 22:20

pigus pisze:Mam pecha. [...]

Nie mając telefonu w Orange (abonament! żadne "na karte") w ogóle nie możesz zamówić internetu w promocji. Teraz, bo jeszcze dwa miesiące temu nie było takiego wymogu (a przynajmniej w salonach Orange o nim nie wiedzieli). A może dalej nie ma, tylko sprzedawcy szukają jelenia? W każdym razie wczoraj znajoma pytała we wszystkich punktach sprzedaży jakie są (łącznie z TP), i wszędzie odmówili spisania umowy.
Kto może zamówić Orange Freedom?

Oferta promocyjna może być zakupiona wyłącznie przez Klienta Orange, korzystającego z dowolnej oferty Orange, który posiada także linię telefoniczną w TP. Z oferty standardowej mogą skorzystać osoby, które nie są Abonentami Orange.
Normalny cennik wygląda tak:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 446091.pdf

Hormon
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Hormon » 21 wrz 2008, 8:01

Ja czekałem około 3 tygodni.

pigus
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: pigus » 21 wrz 2008, 11:02

SpaCeR pisze:Nie mając telefonu w Orange (abonament! żadne "na karte") w ogóle nie możesz zamówić internetu w promocji. Teraz, bo jeszcze dwa miesiące temu nie było takiego wymogu (a przynajmniej w salonach Orange o nim nie wiedzieli). A może dalej nie ma, tylko sprzedawcy szukają jelenia? W każdym razie wczoraj znajoma pytała we wszystkich punktach sprzedaży jakie są (łącznie z TP), i wszędzie odmówili spisania umowy.

Hmm, sprawdziłem Regulamin Promocji Orange Freedom, który zapisałem sobie ze strony Orange w dniu podpisania Umowy. Datowany na dzień od 15 lipca. W tej wersji regulaminu nie ma takich obostrzeżeń, o któych wspominasz. Zacytuję:

Kod: Zaznacz cały

Kto moze skorzystac?
4.1. Kazdy konsument, który jest włascicielem łacza analogowego TP, na którym TP lub inny dostawca na bazie usługi hurtowego dostepu do sieci telekomunikacyjnej TP swiadczy usługe telefoniczna i które to łacze posiada mozliwosci techniczne do swiadczenia Usługi w przypadku, gdy spełnione sa pozostałe warunki okreslone w Regulaminie Swiadczenia Usługi Orange Freedom/Internet dla Firm.

Jedynie z pakietu Złotówek:

Kod: Zaznacz cały

5.5.1. Z Pakietu Złotówek moga korzystac Abonenci, którzy w okresie aktywnosci Usługi posiadaja na tym samym koncie abonenckim minimum jeden kontrakt w ofercie z rachunkiem dla Abonentów bedacych Konsumentami oraz Uzytkownicy sieci Orange korzystajacy z ofert na karte.

Z tego co widzę, to regulamin tej promocji nadal obowiązuje ten sam. To co Ty cytujesz, to ejdynie odpowiedź z FAQ - która jest albo błędna, albo miała na celu wskazanie promocji z pakietem Złotówek, a sam dostęp BSA dla wszystkich posiadających linię telefoniczną tp z możliwością świadczenia usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu - o czym wspomina się na stronie dot. promocji Orange Freedom. Zresztą - najważnieszy jest Regulamin, a nie to co ktoś w salonach wspomina czy też co gdzieś jest napisane.
Obrazek

Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 21 wrz 2008, 13:51

Coś takiego... nie spotkałem się nigdzie z takim zapisem, a co do pakietu złotówek to w salonie orange pytali o telefon, więc podałem im taki, na którym mam Popa, i problemu nie było. Nic nie twiedzili, że musi być na abonament. Tak samo posiadanie telefonu w Orange nie było warunkiem koniecznym do zawarcia umowy, jedynie rachunek z tepsy.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat