Nie ma sieci wifi w TP-Link TD-W8910G 54 M ADSL2+

Pomarańczowa tablica o tej usłudze.

Topic author
3milqa
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Dialog
Numer GG: 12674268

Nie ma sieci wifi w TP-Link TD-W8910G 54 M ADSL2+

Nieprzeczytany post autor: 3milqa » 29 lip 2010, 19:50

Witajcie! Posiadam internet orangefreedom 1Mb/s na komputerze stacjonarnym podłączony do modemu Siemens A100. Teraz kupiłam laptop i router TP-Link TD-W8910G 54 M ADSL2+. Ledwo, co go podłączyłam do komputera stacjonarnego i niestety nie mam już zmiennego IP ale też nie mogę połączyć się do internetu przez laptop. Stworzyłam sieć bezprzewodową, wszystko po kolei jak w instrukcji, ale gdy wpisuję na laptopie hasło to najpierw pojawia się powiadomienie, że trwa to za długo a następnie że hasło jest nieprawidłowe. Co robić? Pomóżcie!

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Re: Nie ma sieci wifi w TP-Link TD-W8910G 54 M ADSL2+

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 29 lip 2010, 21:18

Jeśli chcesz zabezpieczyć sieć to najlepiej ustaw szyfrowanie WPA2 AES, tylko upewnij się, że karta sieciowa w laptopie takie szyfrowanie obsługuje. Przy wprowadzaniu hasła również upewnij się, że na laptopie masz wybrany prawidłowy rodzaj szyfrowania, w przeciwnym razie otrzymasz komunikat, że hasło jest nieprawidłowe. Acha, nadal masz zmienne IP, tylko zmieniasz je rozłączając połączenie z poziomu rutera (bądź wyłączając i włączając ruter). Obecne IP komputera jest adresem wewnętrznym, czyli komputer nie jest widoczny z zewnątrz. W internecie widoczny jest tylko ruter, to co stoi za nim już nie.
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat