Moja siostra popisała umowę na 1 mb/s.

Pomarańczowa tablica o tej usłudze.

Topic author
grzegorz0plonka
Bywalec
Bywalec
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Moja siostra popisała umowę na 1 mb/s.

Nieprzeczytany post autor: grzegorz0plonka » 05 wrz 2010, 18:04

Witam. Moja siostra miała 1 mb/s przez dwa lata umową i w kwietniu popisała nową umową też na 1 mb/s.

Mam pytanie czy możliwe powiekszyć predkosci? czy trzeba czekać kolejnie dwa lata?
ObrazekObrazek
Dslam HUAWEI Obrazek
Obrazek

kuba_b
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Re: Moja siostra popisała umowę na 1 mb/s.

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 06 wrz 2010, 0:03

Powinno się dać zwiększyć prędkość w trakcie trwania umowy :) Takie rzeczy, że się nie da to chyba tylko (dosłownie) w Erze :)
Oczywiście prędkość zwiększa się na warunkach podpisanej umowy, a nie jakiejś nowej promocji ;)
Obrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 06 wrz 2010, 11:41

Sam niedawno zwiększałem prędkość w Orange po podpisaniu aneksu więc troszkę ci napisze na ten temat. Czekanie kolejne 2 lata nic nie da. Nie można podpisać aneksu na większą prędkość. Można zwiększyć w trakcie trwania umowy. Najlepiej niech siostra złoży zlecenie już po wejściu aneksu w życie, lub po otrzymaniu pierwszego prawidłowego rachunku już na nowy aneks. Przede wszystkim niech pilnuje aneksu jak oka w głowie. Ja zwiększyłem z 1 na 2 mb/s i naliczyli mi rachunek wg starej promocji, czyli 74 zł. Reklamacja jest w trakcie rozpatrywania. Najgorsze jest to, że konsultanci nie widzą, jaki aneks i na jaką promocję podpisujesz, więc wszystko, co usłyszysz jest na podstawie informacji, które podasz. Nie są w stanie powiedzieć, ile powinieneś płacić. Dlatego, żeby dochodzić potem swoich praw co do ceny warto wiedzieć, co i w jakiej promocji się podpisało.
Obrazek

JMKS
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: JMKS » 08 wrz 2010, 11:48

Mam podobny problem. Mam 1Mb/s podpisany na 3 lata nieco ponad 2 lata temu, więc jeszcze prawie rok. Zapytałem na infolinii i powiedzieli, że wszystko dla mnie jest po staremu, czyli max 6Mb/s i w cenie sprzed 2 lat, a 10+Mb/s dopiero w maju jak pół roku do końca umowy zostanie.
Naprawdę szybszej prędkości nie da rady włączyć wcześniej (i z jakąś sensowną ceną by się przydało), czy faktycznie to działa inaczej i złe informacje dostałem?

Xarlith
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Xarlith » 10 wrz 2010, 15:20

Podłączę się do pytania, bo bardzo podobne.

Chcę z 2Mb przejść na 10Mb, bo umowa skończy się w październiku. Podobno muszę przedłużyć umowę na 2Mb, a potem zwiększyć prędkość do 10Mb. Ciekawe na jakich warunkach dostanę te 10Mb...

Można też zrezygnować z Orange, a potem podpisać nową umowę, ale wtedy trzeba zapłacić 49 za aktywację (ale jak się weźmie modem za 49, a potem go jakoś drożej opchnie to można na tym nawet zarobić :) ).

Może ktoś się orientuje. Czy jeśli rozwiążę umowę, a potem od razu podpiszę nową, to czy znowu będę musiał czekać na podłączenie 4 tygodnie, czy też bezpośrednio przepną moje łącze w centrali na odpowiednią opcję?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 10 wrz 2010, 18:10

Masz racje, musisz najpierw podpisać aneks na 2mb/s a potem zwiększyć na 10mb/s. Ceny, jakie będą cie obowiązywać to te, na jaką promocje podpiszesz aneks, czyli podpisując aneks dziś, obowiązują cię ceny ze strony, niezależnie od prędkości. Tylko upewnij się, czy na 10mb/s będziesz mógł przejść, żeby potem nie było, że podpisali z tobą aneks w innej promocji. Mi prędkość zwiększyli po tygodniu.
Obrazek

Xarlith
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Xarlith » 12 wrz 2010, 19:11

No to dobrze, że przy zwiększaniu prędkości będzie obowiązywał cennik z aktualnej promocji. Jeszcze tylko kwestia tego czy byłaby przerwa w dostawie internetu gdybym rozwiązał umowę, i podpisał nową - jeśli nie to wziąłbym sobie nowy router i przeszedł na 802.11n.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 13 wrz 2010, 8:11

Może być przerwa, mogą też od razu dać BMT jak nie będzie wolnych portów na centrali. Więc chyba nie warto dla rutera? (koszt to będzie ruter + aktywacja, a za to można już coś o zbliżonych parametrach kupić)
Obrazek

Xarlith
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Xarlith » 14 wrz 2010, 19:42

No to rzeczywiście dla rutera nie warto. Przedłużyłem umowę i poprosiłem o zwiększenie prędkości.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 16 paź 2010, 18:53

Chcę was ostrzec przed jedną rzeczą: nie zlecajcie zmiany prędkości przed wejściem aneksu w życie!. Ja tak zrobiłem, prędkość zwiększyli mi na kilka dni przed obowiązywaniem aneksu. Przez dwa tygodnie cieszyłem się większą prędkością - potem zmniejszyli mi znowu na 1mb/s, bo niby aneks anulował zmianę. Więc cierpliwości ze zmianą, jeśli chcecie zaoszczędzić nerwów i telefonów do BOK.
Obrazek

Xarlith
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Xarlith » 17 paź 2010, 3:29

W Orange to oni sami nie wiedzą jak to jest z tym migrowaniem. W salonie firmowym poradzono mi, żebym zwiększył prędkość jeszcze przed podpisaniem aneksu i dopiero potem przedłużyć umowę. Po tygodniu dostałem smsa, że trzeba najpierw przedłużyć umowę bo w starym cenniku nie ma 20Mb (logiczne).
Po podpisaniu aneksu konsultant nie miał możliwości w systemie zmienić prędkości na 20Mb, mógł tylko na 6. Nawet nie wiedział dlaczego... Sam mu musiałem podpowiedzieć, że może aneks musi wejść w życie. Brak słów...

@Mulder Dziwne, że w ogóle Orange dało zlecenie na zmianę prędkości. U mnie się nie dało. Wniosek - nie słuchać konsultantów Orange, bo mówią to co im się wydaje, co nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, i czytać samemu regulaminy.
ObrazekObrazek

Blui
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Blui » 17 paź 2010, 17:36

Zauważyłem że ostatnio u nich to standard, lekka dezorientacja i wprowadzanie klienta w błąd, bo co konsultant to inne zdanie, ale mimo kilku pomyłek i kilku przeprosin, jakoś nie specjalnie tworzyły się jakieś nerwowe sytuacje.

@Mulder Sytuacja identyko jak u Ciebie.
Dodam że Aneks nie wchodzi w życie z dniem na nim zawartym tylko wraz z nowym okresem rozliczeniowym (dziwnie ale nie moja sprawa).
Obrazek Obrazek

DGN1000 - Firmware MOD
HomeHub v2B - OpenWRT
NetiaSpot - OpenWRT

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat