Freedom a youtube

Pomarańczowa tablica o tej usłudze.
Awatar użytkownika

Topic author
Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Freedom a youtube

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 10 maja 2011, 9:39

Albo mi się wydaje, albo Orange limituje youtube w godzinach szczytu? 2 mb/s to chyba wystarczająco do oglądania filmu 360p? Nawet po przełączeniu na 240p niewiele się zmienia - wieczne buforowanie. Download normalnie nie zwalnia - jest w okolicach 2 mb/s w czasie, gdy problem z youtubem występuje. Na żadnym innym łączu nie spotkałem się z czymś takim, a mam równolegle UPC i tam problem nie występuje. Wczoraj zrobiłem test: włączyłem wifi w telefonie i zacząłem oglądać film z yt. Wyglądało to tak, że po 3 sekundach filmu następowało 10 sekundowe buforowanie. Wyłączyłem w trakcie wifi, telefon przełączył się na EDGE! i filmik ruszył. Na pewno nie jest to wina sprzętu ani źle przeprowadzanych testów (jakieś pojęcie o tym mam).
Obrazek

Awatar użytkownika

de_stroy
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Freedom a youtube

Nieprzeczytany post autor: de_stroy » 10 maja 2011, 10:03

Podobny wątek jest w dziale neo: viewtopic.php?f=15&t=19525 może tam znajdziesz kilka informacji w tym temacie...

I na pewno nie jesteś sam - ja dość wolne działanie YT obserwuję od zeszłego roku jeszcze. Obejrzeć jakiś podcast w 720p w szczycie, to jest 30 minut buforowania na 10 minut materiału przy 6 megowym, stabilnym łączu. Tak z ciekawości chyba napiszę do Orange, żeby zobaczyć, co BOK na ten temat ma do powiedzenia ;)
Orange Freedom.
ObrazekObrazek

melOOn
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Modem
Numer GG: 7

Re: Freedom a youtube

Nieprzeczytany post autor: melOOn » 10 maja 2011, 10:25

Na Dialnecie jest podobnie. Jako że operator nie odpowiada za działanie poszczególnych stron a download jest na normalnym poziomie to nic nie zrobią.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat