Regulamin Forum neostrada.info v4 17.12.2013

Wiadomości śmieci
Awatar użytkownika

Topic author
Profesor
Administrator
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2004, 14:22
Łącze: Wawtel
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regulamin Forum neostrada.info v4 17.12.2013

Nieprzeczytany post autor: Profesor » 26 lis 2004, 16:25

Regulamin Forum neostrada.info v3.1

1. O Regulaminie
a) Regulamin jest zbiorem zasaad, które użytkownicy mają przestrzegać. Przestrzeganie tych zasad pozwoli wykorzystać to Forum w sposób optymalny oraz pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

Niniejszy regulamin powinni przeczytać wszyscy jego użytkownicy, czyli: nowo-zarejesrtowani Użytkownicy, Użytkownicy już zarejestrowani na forum oraz Goście. Regulamin warto przeczytać, aby poznać, zapamiętać oraz przede wszystkim przestrzegać zasad obowiązujących na Forum.

b) Każdy może wyrażać swoje opinie na temat regulaminu oraz proponować usunięcie, bądź dodanie dowolnej zasady, reguły. Wnioski należy kierować za pomocą wiadomości prywatnych (PW) lub umieszczać je w tym temacie. Jeśli jakieś reguły będą jeszcze potrzebne to znajdą się w Regulaminie Forum.

c) Każdy użytkownik korzystający z Forum jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego regulaminu. W sytuacji złamania regulaminu, jego nieznajomość nie jest wytłumaczeniem.

d) Postanowienia regulaminu wchodzą w życie wraz z jego opublikowaniem (tj. od dnia 01/11/2003 r.) Wszelkie poprawki w regulaminie są uwzględniane natychmiast po ich wprowadzeniu.

e) W przypadku łamania zasad niniejszego regulaminu wyciągane będą stosowne konsekwencje:
- upomnienie słowne,
- ostrzeżenie
- zablokowanie możliwości pisania postów
- zablokowanie możliwości wejścia na forum

f) Każdorazowe zalogowanie się powoduje akceptację regulaminu.

2. Zasady obowiązujące na Forum Neostrada Info
a) Korzystanie z Forum jest w pełni bezpłatne. Aby móc aktywnie uczestniczyć w prowadzonych na Nim dyskusjach należy się zarejestrować. Konieczne jest podanie (prawdziwego/istniejacego) adresu e-mail w przeciwnym razie aktywacja konta będzie niemożliwa.

b) Użytkownicy którzy się zarejestrują i nie zrobią aktywacji konta w ciagu 7 dni od daty rejestracji zostaną usunięci z forum.

c) Publikowane treści muszą być zgodne z polskim prawem.

d) Obowiązuje zakaz publikowania na Forum treści i materiałów niecenzuralnych, wulgarnych, erotycznych, pornograficznych, obrażających, krytykujących czyjeś wyznania religijne lub uznawanych powszechnie za obraźliwe oraz nieetyczne. Dotyczy to wszystkich możliwych form wypowiedzi wprowadzanych na Forum przez Użytkownika, tzn. w wiadomościach, emblemacie, pseudonimie, podpisie i innych możliwych formach.

e) Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, które posiadają prawa autorskie, są skopiowane z innych serwisów, trzeba pamiętać o przestrzeganiu tych praw autorskich oraz o podaniu danego fragmentu w codzysłowiu lub Cytacie [ quote= ] Cytat [ / quote ] oraz autora cytowanego Fragmentu, tudzież podać odnośnik - link - do zacytowanego fragmentu.

f) Zabrania się umieszczania na Forum treści pirackich:
- odnośników do stron typu 'Warez'
- umieszczania na Forum różnego rodzaju linków prowadzących do Crack'ów, Keygen'ów, Patch'y, seriali, filmów, programów i gier (dotyczy to również systemów p2p)
- sposobów łamania zabezpieczeń w oprogramowaniu i sprzęcie
- zadawania pytań związanych z punktem 2f

W miarę możliwości dane takie będą kasowane, jeśli zostaną umieszczone na Forum.
O wymienionych w tym punkcie regulaminu sprawach można dyskutować tylko prywatnie poprzez PW, bądź inną formę wypowiedzi, tzn. e-mail, komunikatory internetowe, itp. Nieprzestrzeganie tego punktu grozi ostrzeżeniem.

g) Osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Forum, tj. Administrator i Moderatorzy mają prawo zamykać/usuwać/zmieniać treści niezgodne z Regulaminem (bez obowiązku podania przyczyny). Dotyczy to również odpowiedzi, które nie wnoszą nic nowego do tematu oprócz nabijania ilości postów.

h) Zabronione są posty o treści komercyjnej mającą postać masową (handel zarobkowy tj. sprzedaż sprzętu, oprogramowania, usług, serwis itp.) bez wcześniejszej zgody Administratora.

i) Zabrania się umieszczania w dziale "Giełda" ogłoszeń związanych ze sprzedażą pirackiego oprogramowania (aplikacje, filmy, muzyka itp.)

j) W dziale "Giełda" reklamować mogą się TYLKO użytkownicy którzy na swoim koncie posiadają conajmniej 5 postów, w innym wypadku post zostanie usunięty a autor dostanie ostrzeżenie.

3. Zasady dotyczące pseudonimu [tzw. Nick]
a) Wybierając nick, pamiętaj aby nie wprowadzał nikogo w błąd, przestrzegał Pkt 2.

b) Długość pseudonimu powinna być optymalnie dostosowana do rozmiarów Forum, tzn. aby nie był on za długi.

c) Pseudonim nie powinien zawierać wyrazów uważanych za obraźliwe

4. Zasady dotyczące emblematów [tzw. Avatar] i podpisów
a) Avatar można wysłać ze strony internetowej.

b) Wybierając avatar sprawdź czy już inna osoba nie używa go na Forum. [Najlepiej spytać się użytkownika posiadającego już identyczny emblemat na Forum, czy nie ma nic przeciw.].

c) Zabrania się używania avatarów z podtekstem erotycznym.

d) Pamiętaj, aby przestrzegać Pkt 2 oraz aby twój avatar nie posiadał zbyt krzykliwych kolorów, które męczą oczy oraz aby posiadał odpowiednie wymiary i objętość pliku (dane te możesz znaleźć w swoim profilu).

e) Należy unikać przesadnego formatowania podpisu, np. dobieranie nieodpowiednich kolorów, które będą razić oczy, zbyt dużej wielkości czcionki, kilkuwierszowego podpisu oraz przede wszystkim należy przestrzegać Pkt 2.

f) Niedozwolona jest reklama w podpisie (nie można umieszczać w nim treści reklamowych komercyjnych/zarobkowych tzn. adresów pocztowych firm, oferty i linków do stron z iformacjami o sprzedawanych produktach i usługach). Nieprzestrzeganie tego punktu grozi ostrzeżeniem.

g) Zabrania się umieszczania próśb o przyznanie "pomógł" za udzieloną pomoc. Nieprzestrzeganie tego punktu grozi ostrzeżeniem.

h) Zabrania się używania czcionki o kolorze czerwonym (lub bliskim czerwonemu).

5. Zakładanie tematów i pisanie odpowiedzi na Forum
a) Zanim założysz nowy temat sprawdź czy temat, na który chcesz uzyskać odpowiedź, nie jest opisany na Nieoficjalnym alt.pl.neostrada FAQ lub jego mirrorze albo nie poruszył go wcześniej na forum ktoś inny - w tym celu użyj opcji Szukaj

b) Jeśli chcesz założyć temat to umieść go w odpowiednim do jego treści dziale. Np. nie umieszczaj tematu o udostępnianiu połączenia w dziale "Giełda" i odwrotnie

c) Zanim napiszesz odpowiedź, sprawdź czy twoja treść odpowiedzi i to samo rozwiązanie już nie zostało napisane w temacie, na który chcesz odpowiedzieć.

d) Nie zadawaj sobie trudu wysyłania niepotrzebnych postów, jeśli nie masz nic do powiedzenia. Unikaj tekstów typu: Zgadzam się, Też tak myślę.

e) Zanim wyślesz odpowiedź sprawdź błędy ortograficzne, składnię i interpunkcję

f) Jeśli twój post został napisany jako ostatni, to nie pisz nowej wiadomości, tylko edytuj swój post. Jeśli chcesz coś dopisać o czym zapomniałeś możesz to zrobić poprzez użycie opcji Obrazek.

g) To co piszesz świadczy o Tobie - jeśli nie chcesz aby inni stwierdzili, że (tu wstaw sobie kilka denerwujących Cię u innych ludzi wad), podczas pisania korzystaj nie tylko z rąk ale i głowy.

h) Nazywaj temat tak, aby jasne było czego dotyczy - nie nazywaj tematów w stylu "Pilne!!!" czy "Pomocy!"

i) nie odpowiadaj na posty, które łamią regulamin.

j) Wyłącz CapsLock - NIE PISZ DUŻYMI LITERAMI BO TO ROZUMIANE JEST JAKO KRZYK. A KRZYCZENIE NA INNYCH NIE JEST UPRZEJME - NIE RÓB WIĘC TEGO, CHYBA, ŻE CHCESZ NA KOGOŚ NAKRZYCZEĆ.

k) Uważaj na to jak cytujesz! - Cytowanie całej, często kilkunasto liniowej wypowiedzi autora, świadczy wyłącznie o Twoim lenistwie. Skróć cytowany fragment do niezbędnego minimum, to jest tej części wypowiedzi na którą odpowiadasz.

l) Nie rozgrzebuj starych tematów na które padły już odpowiedzi lub temat uważa się za zmknięty.

Copyright ? 2002-2014 by neostrada.info Wszystkie prawa zastrzeżone
Pozdrawiam
Profesor


Obrazek

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 29 sty 2011, 9:59
Numer GG: 0

Re: Regulamin Forum neostrada.info v3.0 [1/02/2013]

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 31 sty 2013, 18:28

Odświeżam.
2+2=4

Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość