Problem z Blueconnectem.Umowa.

Internet mobilny w sieci T-Mobile

Topic author
damianusix
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Problem z Blueconnectem.Umowa.

Nieprzeczytany post autor: damianusix » 13 paź 2010, 19:04

Sprawa dość ciekawa...
Mianowicie skończyła mi się umowa na internet bezprzewodowy Ery - Blueconnect.
Chciałem zrezygnować z dalszej usługi, rozwiązać umowę która po okresie np 12/24mieś przechodzi w stan "na czas nieokreślony". Odwiedziłem punkt Ery i ku mojemu zaskoczeniu mówią mi, że musiałbym zapłacić za zerwanie umowy karę i... na co uśmiechnąłem się. Tłumaczę pani, że skończyła mi się umowa. Ona na to mi mówi, że umowa została przedłużona o kolejne 12mieś??!! Ja na to "co jest q...a grane", z niewiadomych przyczyń umowa została prze zemnie "podpisana" - kolejne zaskoczenie. Ja nic nie podpisywałem!!! Żaden kurier u mnie nie był z umową, nawet nikt nie zadzwonił co chce zrobić. Dzwoniąc do biura klienta znów gadka, że jest podpisana umowa na ileś tam miesięcy i że kara za zerwanie będzie jak coś.. Dużo nie załatwiłem w pkt. sprzedaży ani infolinii. 1 Miesiąc już minął, kasę muszę płacić... Co zrobić? Mogę poprosić o dowód podpisania umowy prze zemnie, czy nie? Czy załatwiać wszystko na zasadzie reklamacji? Bo głównym problemem jest to kto i niby z jakiej racji przedłużył mi umowę bez jej podpisania (nawet nie widziałem umowy o przedłużenie na oczy)
Proszę o pomoc

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Re: Problem z Blueconnectem.Umowa.

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 13 paź 2010, 19:11

A co jest napisane w umowie?
Możesz to jeszcze skonsultować z UOKiK.
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

Awatar użytkownika

g83
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: g83 » 13 paź 2010, 19:24

np. w Cyfrowym Polsacie też tak jest, ze np. po 12/24 miesiącach umowa automatycznie się przedłuża o 12 miesięcy (ale oczywiście jest taki zapis w regulaminie, nie wiem co tam Era wykombinowała)

Topic author
damianusix
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: damianusix » 13 paź 2010, 21:42

W umowie było napisane, że z jej końcem przechodzi w stan "czas nieokreślony". A tu nagle ni stąd ni zowąd tak jakby ktoś podpisał umowę na kolejne 12mieś, choć tak jak mówiłem umowy takiej nawet nie widziałem, a co dopiero podpisywałem.

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 14 paź 2010, 11:21

Opisz sprawę na iBOA, niech odsłuchają nagrania itp.
Jak się przyznają do błędu, to będziesz mógł rozwiązać umowę w trybie reklamacyjnym - bez okresu wypowiedzenia.

Zapytaj w UOKiK, czy czasem jakieś odszkodowania Ci się z tego tytułu nie należą.
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 14 paź 2010, 16:07

Mnie kiedyś multimo próbowało zrobić w konia że niby aneks podpisałem do umowy. Poprosiłem o wysłanie kopii tego aneksu z podpisem. Kilka dni później już nie twierdzili jakobym cokolwiek podpisywał.

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 14 paź 2010, 19:48

Mnie również w Multimo przedłużyli umowę bez pytania o zgodę i potem musiałem dzwonić żeby to wyjaśniać. Gdybym nie zorientował się w porę to miałbym spory problem.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat