Strona 1 z 1

Posiadam Blueconnecta - przerywanie połączeń

: 24 lis 2012, 17:17
autor: grzegorz0plonka
Witam. Jestem osobą słabosłyszący i mam poważnie problemy gramatycznie pisaniu. Treści Mogą niegramatycznie. Bardzo Proszę o zrozumiałość.

Posiadam dwie karty z doładowaniami blueconnecta. Te dwie karty sim występują problemy z przerywania połączeń w trakcie pobierania pliku. A na abonentową z taryfą rodzina 40 z pakietem 2 GB nie występuje żadnego problemu z przerywań połączeń. Bardzo dziwnie.

Najpierw łączę Internetem. Potem klikam którego chcę pobrać pliku z wazy około 3,8 GB i zaczyna się pobiera się. Jak dochodzi do 9,3 mb to momencie przerywa się połączenie, po prostu rozłącza się. Wykonam ponownie Łączę Internetem i pobieram jeszcze raz z samego pliku. Kolejne razem znów urywa się dokładnie samym 9,3 MB. Tak się dzieje każdym razem.
Na filmiku wszystko widać całe sytuacje. http://www.youtube.com/watch?v=kTyGO_QE ... re=mh_lolz

Zauważyłem się nie raz, ze jak leci małą prędkością około 300 kb/s to jakość nie urywa się po 9,3 mb A jak uzyskuję dużą prędkością pobierania to fatalnie urywa się.
Wszytko dzieje się dlatego, ze system po prostu nie przerabia się szybkości obliczenie limitów.
Jak pozostawiłem na jedną godziną bez ruchu to pięknie trzymać połączenie i wtedy bez przerywania. To czyli staja bazowa pracuje prawidłowo.
A jak ruszę i zacznę pobierać plik to zaraz rozłącza się.

Jakieś czas temu zadzwoniłem do biuro obsługi klienta i trafiłem bardzo dobrego faceta. Zadawałem sobie pytanie, ze dlaczego na abonentową nie występuje problem a na wszystkie kartami z doładowaniami występują problemy. Facet tłumaczył mnie, ze mają po prostu dwie systemie. Jedno system dla wszystkie posiadający abonentów a osobno system jest dla wszystkie posiadający karty z doładowaniami. Na drugim systemie są zawalony i doszło niezadbania.

Wielokrotnie zgłaszałem i zgłaszałem i zgłaszałem i zgłaszałem. To był już piątek razy zgłoszeń.
Niestety ani razu nie poniosło żadnych afektów i ogóle nie potrafili znaleźć błąd w systemie ani nie rozwiązali problemu.
A teraz napisałem skargę dla pracowników udziału technicznego za brak rozwiązania problemu i umiejętności.

Bardzo prosiłbym opisali podobny problemem sytuacje.
Czy ktoś walczył tym problemem?

Re: Posiadam Blueconnecta - przerywanie połączeń

: 30 lis 2012, 7:13
autor: hanti
nie wiem jak poradzic sobie z problemem rozlaczania, moze to jakies zabezpieczenie ? wlasnie takie antypobraniowe ;)
w kazdym razie mam pomysl na sciagniecie pliku
polecam uzyc jakis program do sciagania np ten http://www.dobreprogramy.pl/Download-Ac ... 18255.html
po ponownym polaczeniu program powinien sciagac od momentu przerwania.. tylko wiadomo 3.8GB sciagac po 9.3MB to jakies 400 razy bedzie sie trzeba laczyc ... ;d

Re: Posiadam Blueconnecta - przerywanie połączeń

: 30 lis 2012, 12:43
autor: best-boy
Polecam File Download Manager, sam się aktualizuje do polskiej wersji po wykryciu polskiego systemu oraz doskonale współpracuje z większością przeglądarek (FF, Opera, IE). Dodaje się do menu kontekstowego i można pobierać z poziomu przeglądarki bez problemów.

Re: Posiadam Blueconnecta - przerywanie połączeń

: 01 gru 2012, 20:08
autor: grzegorz0plonka
Właśnie nie dawno kupiłem sobie nowy modem na 42 mb/s i testowałem sobie. Na abomentową Nie było żadnego problemu z przerywań połączeń. A pozostaje wszystkie karty z doładowaniami tmobile sprawiają problemy. jest to dziwnie sytuacje. A ogrange, plus, play sprawił bardzo dobrze. No jest dziwnie sytuacje tmobile.

Całe sprawy problemy tmobile włożyłem już skargę do uke.

Mam nadzieje, ze wszyscy którzy posiadają karty z doładowaniami zostaną rozwiązane.