Pentagram vs Asmax

Tablica o udostępnianiu połączenia internetowego

Topic author
casualuser
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Pentagram vs Asmax

Nieprzeczytany post autor: casualuser » 07 sie 2007, 0:34

Witam,
Potrzebuje router do domowej sieci ( neostrada ), chodzi wlasciwie o jeden dodatkowy komp i laptop na wi-fi. Moj wybor padl na 2 modele ( wlasciwie to nie wybor, poprostu moge miec jeden z nich praktycznie za darmo ).
- Asmax Wi-Fi ADSL Router AR 904G
- Pentagram Cerberus ADSL 2 Wi-Fi 802.11g Plus
Stad moje pytanie. Czy ktorys z uzytkownikow tego forum mial okazje pobawic sie akurat tymi 2 modelami? Prosilbym o jakas sugestie co do wyboru routera. Inne raczej nie wchodza w opcje, chyba ze te 2 konkretne routery sa do niczego, chociaz z tego co wyczytalem nie sa najgorsze. Glownie zalezy mi na opinii osob, ktore mialy okazje praktycznie sprawdzic te routery.

mby7930
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Pentagram vs Asmax

Nieprzeczytany post autor: mby7930 » 08 sie 2007, 1:33

Mam AR-904G. Generalnie działa dobrze.
Brakuje mi w nim szyfrowania WDS (dokładnie chodzi o WPA2), ale to raczej dość specjalistyczna opcja.
Jeśli chodzi o modulacje połączenia ADSL, to brak jest tzw. multimode.
Router nie ma jakichś bardzo rozbudowanych opcji pozwalających na tzw. grzebactwo.

Jak dla mnie trochę za rzadko pojawia się nowy firmware.

Ja również rozważałem zakup tego pentagrama, o którym wspomniałeś. Przeważyło to, że kupiłem dwa inne routery asmaxa br-604g (tamte są dslowe, służą jako access pointy, mają anteny 5dbi i obsługują połączenie zza szyb w odległości ok. 180 m jeden od drugiego).

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat