Livebox - wzmocnienie sygnału z zachowaniem funkcji TV

Tablica o udostępnianiu połączenia internetowego

Topic author
marugrab
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Livebox - wzmocnienie sygnału z zachowaniem funkcji TV

Nieprzeczytany post autor: marugrab » 24 paź 2012, 16:46

Witam.
Jestem posiadaczem internetu z Neostrady. Obecnie podpisuje umowę na szybszy internet + telewizja.
Do tej pory zmagałem się z jednym problemem internetowym, a mianowicie słabym sygnałem w niektórych częściach domu. Mieszkam w domu jednorodzinnym z parterem i piętrem.
Livebox umieszczony jest w pokoju na dole i podpięty pod dekoder TV. Z sygnałem internetu nie ma problemu w pokoju gdzie router się znajduje, na przedpokoju na dole i innych pomieszczeniach
oraz w pokojach znajdujących się tuż nad nim na piętrze. Narzekam jednak na kompletny brak zasięgu w salonie i kuchni (mówiono mi, że sygnał zakłócają sprzęty elektroniczne) oraz wg. mnie grube ściany.
Metraż domu to około 280m2 także technicznie livebox powinien poradzić sobie z taką odległością, w praktyce jest jednak inaczej.

Pytanie mam do zorientowanych lub ludzi, którzy borykali się z podobnym problemem - jak zwiększyć sygnał wifi, abym bez problemu łapał zasięg w całym domu, a nawet na balkonie który jest na wysokości piętra ?
Zmianę livebox'a na inny router odrzuciłem bo z tego co wyczytałem, stracę możliwość odbierania telewizji. W grę wchodziłby repeater lub access point, który byłby w stanie wzmocnić sygnał ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomocne porady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Re: Livebox - wzmocnienie sygnału z zachowaniem funkcji TV

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 24 paź 2012, 17:03

Obojętnie jaki repeater , dobre i tanie są Ovslinki, już poniżej 100zł.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
marugrab
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: marugrab » 24 paź 2012, 20:36

Dziękuje za odpowiedź. Repeater Ovsilink na allegro znalazłem za 145zł. Są też tańsze np. Asus, TP-link i Media-Tech.

Powiesz mi może jak w kwestii technicznej wygląda podpięcie tego urządzenia pod livebox ? Jest to trudne dla laika ?

I czy jest pewne, że sprzęt ten pomoże wzmocnić sygnał na tyle, żebym mógł swobodnie korzystać z internetu w całym domu ? Bo jednak wydatek jest, chciałbym mieć pewność, że to rozwiąże mój problem.
I co sądzisz o tym sprzęcie ? http://allegro.pl/media-tech-wlan-repea ... 31202.html

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 24 paź 2012, 20:58

Tego się nie podpina, on łapie sygnał radiowy i przesyła go dalej ;).
Podpina się do kompa tylko na czas konfiguracji, później to zbędne.
Ovslinki są bardzo intuicyjne.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Lucek92
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 5805081

Nieprzeczytany post autor: Lucek92 » 18 lis 2012, 19:56

Możesz również kupić Acces Point'a go podpinasz kabelkiem do liveboxa i pójdzie do wi-fi, najlepiej jak byś bo postawił w tej części domu gdzie nie masz sygnału. Choć przy liveboxie też mógł by stać, jak antenka miała by kilka dbi.

Można też rozebrać liveboxa i zrobić złącze RP-SMA i podpiąć zewnętrzną mocniejszą antenke. :D

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat