UWAGA! DGT VDSL2 FG4 i generowanie połączeń telefonicznych.

Nasze modemy/routery.
Sznaps
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Re: UWAGA! DGT VDSL2 FG4 i generowanie połączeń telefoniczny

Nieprzeczytany postautor: Sznaps » 08 sty 2013, 19:29

VanHelsing pisze:@Sznaps
Jeżeli w twoim przypadku rzeczywiście zawinił router TP, to ACN niema podstaw żeby odpuścić.
Co najwyżej możesz włączyć w to UKE, żeby TP pokryło straty ACN.

W reklamacji napisałem, że była to wina błędu w oprogramowaniu routera, którą Orange potwierdził i zwolnił z opłat swoich użytkowników z tego powodu.

Z resztą, nawet sam ACN telefonicznie powiedział mi wtedy właśnie o winie tego routera, kiedy zadzwoniłem z zapytaniem o powód zawieszenia rozmów wychodzących a było to na początku grudnia. W ten sam dzień znalazłem artykuł w Rzeczpospolitej o tym routerze.

Dam znać jak tylko przyjdzie odpowiedź z ACN.
W przypadku odrzucenia reklamacji na pewno skieruję sprawę do UKE.

Jestem ciekawy jak sprawa wygląda u innych osób, które też mają operatora WLR.
Obrazek

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

Awatar użytkownika
pawson
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany postautor: pawson » 09 sty 2013, 7:55

hej

@sznaps :

- brzydko się zachowali [ orange] , na pierwszą reklamację odpisali dosyć ogólnie i zdawkowo "że nie widzą podstaw"
- tak jak mówisz - w odpowiedzi poszedł list polecony do skierniewic i e-mail na adresy uke , Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz rzecznik orange
- do tego - opis sytuacji i warunków oraz lekka drwina z ich pierwszego uzasadnienia i wewnętrznego systemy ochrony/kontroli czy jak tam zwał
- przyszła w końcu pozytywna odpowiedź na finał reklamacji - ale ani słowa ze strony orange o problemie z degietką i pierwotną generacją tego problemu
- finał pozytywny - ale niesmak pozostaje
- może w/w opis się przyda komuś do walki o swoje - bo tepsa widać na "dzieńdobry" jak każda korporacja mówi "nie"
- [ zawiesiłem telefon - tak na wszelki wypadek ]

pozdro
pawson
_______
pawson

Obrazek było.
Obrazek jest.

Sznaps
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Sznaps » 09 sty 2013, 12:00

Istna parodia. Najpierw rzecznik przyznaje się do błędu a później odrzucają reklamację.
Byłem pewien, że Orange z automatu będzie to uznawać a co dopiero zgłoszenie sprawy do UKE i Rzecznika.
Jakaś kpina - pakować zwykłego użytkownika w takie szambo.
Obrazek

Awatar użytkownika
pawson
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: pawson » 09 sty 2013, 12:43

- a ....i przypomniałem sobie ...w pierwszej odmowie - cytat : "...centrala nie nosi śladów włamania osób trzecich" ...więc w domyśle "sam sobie nadzwoniłem i się teraz czepiam"....ręce i piersi mi opadły po wytoczeniu piany....

- ale udało się [ w końcu pozyskać pozytywną odpowiedź na reklamację ]

- i niech się innym [ Kolegom ] przyda

pozdro
pawson
_______
pawson

Obrazek było.
Obrazek jest.

Disable adblock

mila1094
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany postautor: mila1094 » 10 sty 2013, 14:01

Nie wiem dlaczego macie takie problemy. Mi też nabiło i konsultant wiedział, że to przez ten modem po czym po ok chyba 10 dniach dostałem info, że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Reklamację składałem na 801 505 505.
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany postautor: VanHelsing » 10 sty 2013, 14:24

Problemy maja głównie Ci co mają WLR, bo przecież to nie przez sprzęt operatora WLR jest ten problem.
Ale jeżeli klient nie jest w ciemię bity, to TP niema szans się wymigać od pokrycia strat.
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

Sznaps
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Sznaps » 11 sty 2013, 10:51

Witam.

Wbrew moim wcześniejszym obawom, przyszła do mnie dzisiaj pozytywna odpowiedź na moją reklamację i faktura korygująca.
Sprawa zakończona pomyślnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
pawson
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: pawson » 11 sty 2013, 15:36

- graty !

- nie ma to jak "korporacja"

- na początku pewnie trafiłem [ ze swoją reklamacją ] w złą przegródkę , zrobiłem dym i zatrybili

- ..... a pozytywne odpowiedzi na reklamację przyszły do mnie aż dwie [ dwa różne listy ] różnej choć miłej treści i od dwóch różnych osób - no cóż - ważne że pozytywne :)

______
pawson
_______
pawson

Obrazek było.
Obrazek jest.

nijel
Weteran
Weteran
Łącze: Modem

Nieprzeczytany postautor: nijel » 13 sty 2013, 2:16

Dokładnie, operator WLR powinien anulować opłatę a później domagać się od tp odszkodowania. Pewnie jednak często nie anuluje z automatu, dopiero po reklamacjach.

b0dek
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: b0dek » 28 paź 2013, 21:29

Ludziska mam najnowszy firmware do DGT FG4B -> 120718.1609 i na początku tego miesiąca dojrzałem w zakładce orange.pl, że ktoś wydzwaniał z mojego numeru stacjonarnego na różne kraje z Afryki, Australii i Oceanii i Ameryki Płd. Od razu interweniowałem dzwoniąc na błękitną przypominając sobie o problemach w/w routera. Kurde myślałem, że jest już po problemie a tu chyba znowu zaatakowali "hakerzy". 2 miesiące temu również miałem ten problem ale wprowadzili korektę do faktury o nic nie zostało mi doliczone do taryfy.
Dodam, iż nie mam żadnego voip, itp, tylko zwykły tel. stacjonarny i fiber.
Acha pan z infolinii wysłał zgłoszenie z pajęczkarstwem. Tak więc użytkownicy DGT uważajcie na siebie. Mnie już denerwuje ten router, bo z jednej strony jest cudowny w trzymaniu linii, z drugiej bardzo niebezpieczny.
Mam prośbę jeżeli dotknął kogoś ten problem i to nie mały to dzwońcie do firmy DGT i bombardujcie ich pytaniami/ostrzeżeniami, to może wtedy zrobią jakąś poprawkę do softu lub stworzą jakiś inny nie brandowany i może wreszcie będzie spokój.

SimooN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: SimooN » 05 lis 2013, 13:39

b0dek pisze:Acha pan z infolinii wysłał zgłoszenie z pajęczkarstwem. Tak więc użytkownicy DGT uważajcie na siebie. Mnie już denerwuje ten router, bo z jednej strony jest cudowny w trzymaniu linii, z drugiej bardzo niebezpieczny.
Mam prośbę jeżeli dotknął kogoś ten problem i to nie mały to dzwońcie do firmy DGT i bombardujcie ich pytaniami/ostrzeżeniami, to może wtedy zrobią jakąś poprawkę do softu lub stworzą jakiś inny nie brandowany i może wreszcie będzie spokój.

Nie będzie nowego firmware dla będących w u życiu modeli DGT w najbliższej przyszłości, a już na pewno nie będzie firmware innego niż brandowany. Nieoficjalne info od od ludzi pracujących w DGT, ale raczej pewne (przyczyną są zapisy w umowie z Orange, routery nigdy nie były sprzedawane inaczej niż przez dystrybucję TP/Orange i operator zagwarantował sobie wszelkie prawa do oprogramowania używanego w tych routerach).

Na dziś te routery nadają się do użytku WYŁĄCZNIE na liniach gdzie usługa telefoniczna jest wyłączona lub zawieszona. Błąd oprogramowania pozwalający na "wejście bokiem" do modułu sterującego modemem powstał u producenta chipsetu, można tą furtkę wyłączyć ale kosztem rezygnacji z konta administracyjnego ("tajnego", dającego dostęp do routera od strony operatora). Orange nie zgadza się na wyłączenie administracji zdalnej, bo ich zdaniem problem "nie istnieje".

Po pierwszej fali ataków na routery DGT wydano firmware blokujące wykonywanie "dziwnych telefonów", problem polega na tym że od miesiąca routery są (zdalnie) "upgradowane" przez Orange (albo i nie? nie da się sprawdzić kto użył "tajnego konta administracyjnego") do wersji firmware która znów pozwala na taki atak. Posiadaczom proponuje częste (codzienne?) sprawdzanie wersji firmware routera i kontrolowanie połączeń wychodzących na stronie Orange. Niewiele to da, ale powiedzmy że ograniczy straty.

Disable adblock

Wróć do „Sprzęt”