DGT VDSL FG4B gubi ustawienia internetu.

Nasze modemy/routery.
Awatar użytkownika

Topic author
kurczak80
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 1247403

Re: DGT VDSL FG4B gubi ustawienia internetu.

Nieprzeczytany post autor: kurczak80 » 25 lis 2013, 20:28

Sprawdziłem dzisiaj dokładnie wszystkie opcje i okazuje się że router gubi jednak wszystkie ustawienia.
Ustawione przekierowanie portów i czas dhcp także znikło.
Urządzenia po wifi tylko działają nie miały wpisanych haseł tylko synchronizowane wps-em.
Obrazek Obrazek

SimooN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: SimooN » 25 lis 2013, 20:42

best-boy pisze:Sęk w tym że nie chodzi o spadki napięcia 230V tylko o to że DGT dało za słaby zasilacz do kompletu,

kurczak80 pisze:Mój oryginalny ma 2,5A 30W .

On ma ten "lepszy" zasilacz, w przypadku nowego sprzętu (a o takim rozmawiamy) jest trochę za wcześnie nie wadę zasilacza spowodowana starzeniem kondensatorów.

Moim zdaniem to będzie wina scalaka NVRAM albo procesora, chyba żeby kolejny błąd firmware. Opcja "uszkodzony zasilacz" moim zdaniem jest mniej prawdopodobna.

SimooN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: SimooN » 26 lis 2013, 13:56

Uszkodzenie routera, na 99%.
Ustawienia użytkownika (w tym login/hasło) do usługi przechowuje procesor we własnej pamięci NVRAM.
Ewentualnie uszkodzony przycisk "Reset" (z tyłu obudowy), ale to by się objawiało częściej i w trochę inny sposób.
A błąd firmware też jest, bo po zmianie hasła (z domyślnego na dowolne inne) ustawienia użytkownika już nie są zapisywane trwale (NVRAM) tylko czasowo (w pamięci RAM).

Testowany przeze mnie router (DGT 7469 wer. 02) zapamiętuje hasło i login po wyłączeniu zasilania, nie "gubi" ich również przy krótkotrwałych zakłóceniach na zasilaniu. Dopóki nie zmienię hasła do modemu (konta administratora). Po zmianie hasła na koncie administratora niczego nie zapamiętuje, niby pali głupa że "zapisał" ale nawet odłączenie kabla telefonicznego (nowa sesja VDSL) powoduje że router używa domyślnego loginu rejestracja@neostrada. Kupa na maksa.
Mogę sprawdzić inne wersje routera DGT, ale nie w tej chwili (nie mam, mogę mieć).

Awatar użytkownika

Topic author
kurczak80
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 1247403

Nieprzeczytany post autor: kurczak80 » 26 lis 2013, 19:38

Sprawa tymczasowo rozwiązana zamawiam funpacka hd 40mbit,comfort+ dodatkowo do tego dostanę liveboxa 3.0, dekoder oraz dedykowany dysk 320gb do tego dekodera.
DGT idzie do naprawy po dostarczeniu przez kuriera sprzętu.
Naprawa jest poprzez wymianę na nowy w salonie orange.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat