UWAGA PRÓBA WYŁUDZENIAC DANYCH

Topic author
edziajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada

UWAGA PRÓBA WYŁUDZENIAC DANYCH

Nieprzeczytany post autor: edziajan » 30 cze 2011, 11:30

OTO WIDOMOŚC Z MOJEJ SKRZYNKI - NADACA TO :
tpd-ciechanow@neostrada.pl
Zgodne Twoje (Neostrada) Konto e-mail

Ten mail zostal wyslany automatycznie przez program na (Neostrada) Centrum administracyjne, ktуre okresowo sprawdza wielkosc poczty internetowej w polu, w trakcie naszej regularnym utrzymanie konta i weryfikacji procedur, jestesmy tymczasowo ograniczyc i ogranicza dostep do konta, program jest uruchamiany automatycznie w celu zapewnic, ze nie uzytkownika w polu rosnie zbyt duzy, bedzie mozna odbierac nowe wiadomosci email, zanim ten mail zostal wyslany, nalezy sa aktualnie uruchomione na 20,9 GB, masz przekroczony limit przechowywania, ktуry jest 20GB. Aby ponownie ustawic konto natychmiast Re aktywowac konto. Miejsce w bazie danych przed utrzymania poczty internetowej, jestes po prostu odpowiedziec Przekazujac nam ponizsze informacje:

E-mail_____________________)
Nazwa uzytkownika / ID (____________________) Aktualne haslo (__________) Przyszlosc Haslo (___________)

Od tego momentu bedzie mozna odbierac nowe e-mail, zostanie ona zwrуcona do nadawcy, stanowia powyzej informacji, aby umozliwic nam pomуc przywrуcic swojej wiadomosci natychmiast.

UWAGA: Twoje konto poczty internetowej Wygasa w ciagu czterdziestu osmiu (48) godzin. Po otrzymaniu tego powiadomienia poczta, jest on aby odpowiedziec wymaganych informacji do aktualizacji z tej skrzynki pocztowej blad.

Dziekuje za wspуlprace.

Web mail Biuro System Administrator

Neostrada ADMINISTRATOR

(c) 2010

ZGŁOSIŁAM TO NEOSTRADY. CZEKAM NA INFORMACJĘ O PRZEBIEGU SPRAWY , ALE MOŻE KTOŚ JUŻ SIĘ Z TYM SPODKAŁ . EDYTA

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Numer GG: 0

Re: UWAGA PRÓBA WYŁUDZENIAC DANYCH

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 02 lip 2011, 11:18

Zgaduje że to przychodzi tylko do ludzi ktorzy korzystają z poczty w domenie neostrady , więc do 2-5% użytkowników, zadymy wielkiej z tego nie będzie. Ciekawe co TP odpisze.

Przyszlosc Haslo (___________)

Do tego e-mail wygląda na tłumaczony z angielskiego na polski jakimś translatorem :D przyszłość hasło ?? :lol: Nie dość że wybrali sobie marny cel to są kompletnymi idiotami.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Batura
Wiarus
Wiarus
Łącze: DSL TP
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Batura » 03 lip 2011, 2:14

Dlatego to działa.....
http://zboj.lamignat.prv.pl
Klient po przepięciu modemu do innego USB stwierdził:
Włączył mi się teraz prokreator znajdowania nowego sprzętu.

mar_1
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: mar_1 » 03 lip 2011, 23:41

edziajan pisze:OTO WIDOMOŚC Z MOJEJ SKRZYNKI - NADACA TO :

ZGŁOSIŁAM TO NEOSTRADY. CZEKAM NA INFORMACJĘ O PRZEBIEGU SPRAWY , ALE MOŻE KTOŚ JUŻ SIĘ Z TYM SPODKAŁ . EDYTA

Zastanawia mnie tutaj coś jeszcze.

Nagłówek i zakończenie opisu tego wyłudzenia wcale nie odbiega językowo od tego co jest w zawartości tego zgłaszanego e-maila.
Na dodatek jest to pierwszy i jak dotąd jedyny post tej osoby.

Na pewno jestem przeczulony ale wygląda to trochę jak własna produkcja autora tego postu.
W jakim celu? Oczekuje Darmowej recenzji zwrotnej czy treść wygląda wiarygodnie?
Faktyczny atak nie musi być wymierzony w to samo miejsce. Natomiast jest to okazja do interaktywnego i darmowego przetestowania poprawności działania translatora.
Chyba, że to miała być taka stylizacja. To wtedy przepraszam autorkę za podejrzenia i mam nadzieję, że nie zostanę żywcem zjedzony. :?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 04 lip 2011, 7:18

edziajan nie jest pierwsza i nie ostatnia

Towarzystwo Przyjaciól Dzieci w Ciechanowie ma robaka na kompie ;) GRATULACJE. Może ktoś zadzwoni i powiadomi ? :D
http://www.pkt.pl/s/ciechanow/138542/to ... zieci.html

Zabawa służbowym komputerem komuś wyjdzie bokiem. :?
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat