Ograniczenia przepustowości na youtube?

Tablica o hardware i software związanych z internetem.

scav
Użytkownik
Użytkownik

Re: Ograniczenia przepustowości na youtube?

Nieprzeczytany post autor: scav » 08 lip 2014, 16:29

Mi też ostatnio youtube strasznie muli. Trzeba poczekac kilka sekund zanim odtworzy się film. Mam łącze 80mbit VDSL. Kiedys tego nie było. Ewidentnie jakaś awaria.

Po wejsciu na stronę http://redirector.c.youtube.com/report_mapping można sprawdzić z jakiego GCC się korzysta.

W tej chwili u mnie wyskakuje 83.26.xx.xx => fra07s76 : router: "pr02.fra05" next_hop_address: "127.0.0.1" (83.26.xx.0/18)

Jak odpalę przez prywatne proxy na VPSie w OVH to wyskakuje: 92.222.xx.xx => tpnet-waw3 (92.222.0.0/17) (to jest chyba GCC w tpix.pl, z drugie strony ciekawe czemu serwer z OVH korzysta z GCC w tpix ?). Przez VPS wszystko hula jak należy.

l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 08 lip 2014, 16:51

Orange za awarię tego problemu nie uznaje, a występuje on od wielu dobrych miesięcy, tylko że nie dotyczy chyba wszystkich klientów w tym samym czasie. Ja w Orange jestem od końca kwietnia i przez dwa miesiące wszystko ładnie hulało, chociaż już wtedy sporo osób narzekało na problemy z dostępem do usług Google'a.

piquadrat
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: piquadrat » 08 lip 2014, 17:10

best-boy pisze:To jest jakiś grubszy problem, wszystko od googla staje dęba, sprawdziłem DNSy googlowe i też raz chodzą a raz nie :shock:
Pierwsze dochodzenie wyszło na to że po tej awarii światłowodu co była ostatnio puścili ruch inną trasą i coś po drodze nie daje rady, jak idzie z lokalnego GCC to chodzi jak wylosuje połączenie bezpośrednie to nie chodzi.

Też zauważyłem, że nawet DNS'y chwilami leżą. Jak robiłem małe śledztwo to mi wychodziło, że niektóre serwery googla nawet w Stanach działały poprawnie, odpowiadały na ping i hostowały z należytą wydajnością zaś niektóre były kompletnie martwe, ale tak permanentnie 24/7. Jak ruletka wylosuje taki serwer to właśnie doświadcza się tego kółka wiecznie kręcącego. Sam serwis niby działa (choć zauważalne jest spowolnienie) ale wideo już nie. Po chwili inne losowanie i rura się przetyka.
Co to kurna jest, że w przypadku Orange trzeba z tego sprawę narodową zrobić, miasteczko namiotowe przed pałacem prezesa postawić, żeby w ogóle ktoś się tym zainteresował. Tak to może być miesiącami, jeżeli routing jest [wulg.] to sam się nie naprawi.
ObrazekObrazek

l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 08 lip 2014, 17:24

No to może ktoś ładnie to wszystko opisze i zaczniemy słać pisma do UKE ?

slavko17
Donator
Donator
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: slavko17 » 09 lip 2014, 18:29

To samo jest z Google Play Music, chwilami w ogóle nie da się słuchać bo albo co chwilę buforuje albo w ogóle nie odtwarza piosenki... Żenua...
Obrazek Obrazek

mila1094
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: mila1094 » 10 lip 2014, 0:38

scav pisze:Mi też ostatnio youtube strasznie muli. Trzeba poczekac kilka sekund zanim odtworzy się film. Mam łącze 80mbit VDSL. Kiedys tego nie było. Ewidentnie jakaś awaria.

Po wejsciu na stronę http://redirector.c.youtube.com/report_mapping można sprawdzić z jakiego GCC się korzysta.

W tej chwili u mnie wyskakuje 83.26.xx.xx => fra07s76 : router: "pr02.fra05" next_hop_address: "127.0.0.1" (83.26.xx.0/18)

Jak odpalę przez prywatne proxy na VPSie w OVH to wyskakuje: 92.222.xx.xx => tpnet-waw3 (92.222.0.0/17) (to jest chyba GCC w tpix.pl, z drugie strony ciekawe czemu serwer z OVH korzysta z GCC w tpix ?). Przez VPS wszystko hula jak należy.

OVH jest w TPIX więc ma dostęp do GGC.

Nawet Google jest świadome, że u pewnych ISP youtube działa po prostu słabo.
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... nien_.html

Ale spokojnie, Orange i tak dalej będzie twierdzić, że problem nie leży po ich stronie :lol:

https://productforums.google.com/forum/ ... HIn7IGUW8J
Masa postów z żalami, że youtube działa słabo, jak widać nie tylko Orange ogranicza dostęp do yt.
Obrazek

paciorek
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 1156611

Nieprzeczytany post autor: paciorek » 11 lip 2014, 23:15

Hej. U mnie (kablówka sieć Vectra) ggc jest w sieci, ale ładuje się z połową prędkości. Coś jest na rzeczy. Mi się wydaje, że jak będzie płatne YT, to wówczas od razu będzie nas łączyć z bardzo wydajnym serwerem. Ilość filmów na YT rośnie, a infrastruktura Google'a nie rozrasta się w takim tempie. A że bramka OpenTransit jest wiecznie zapchana, to wiadomo nie od dziś. Sęk w tym, że gdyby Orange puszczało ruch przez alternatywne punkty styku, problemu by aż takiego nie było, ale cóż...
Obrazek

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 18 lip 2014, 9:34

Nic nie będzie płatne, po to są reklamy na filmach (no chyba że ktoś ma zablokowane :P).
Chyba można ogłosić wszem i wobec że problemy ustąpiły - a są wakacje więc powinno być gorzej a nie lepiej.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: bartek85 » 18 lip 2014, 18:00

Są wakacje ale jest ładna pogoda i mało kto siedzi przy kompie. U mnie nawet przeciążenia ustąpiły mam pełną 20, ale jak tylko jest deszczowy dzień z 20 robi się 2 albo i mniej.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 18 lip 2014, 18:20

bartek85 pisze:Są wakacje ale jest ładna pogoda i mało kto siedzi przy kompie. U mnie nawet przeciążenia ustąpiły mam pełną 20, ale jak tylko jest deszczowy dzień z 20 robi się 2 albo i mniej.

Tylko że Youtub sypał się non stop czy to 7 rano czy 1 w nocy, zależy jaki serwer wylosowało i najwidoczniej mu przeszło .
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat