Dekoder nie łączy się z internetem!

Tablica o hardware i software związanych z internetem.

Topic author
Cybul
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 37258699

Re: Dekoder nie łączy się z internetem!

Nieprzeczytany post autor: Cybul » 11 lip 2015, 12:19

best-boy pisze:Rozumiem że jak podłączysz pod ten kabel np. laptopa to dioda na LB zapala się a jak jest podłączony dekoder to się nie pali ?

Tak :???:
Obrazek

Topic author
Cybul
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Cybul » 11 lip 2015, 16:21

W poniedziałek mam się zgłosić do Orange po nowy dekoder. Zobaczę czy wtedy będzie działać telewizja.
Obrazek

Topic author
Cybul
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Cybul » 13 lip 2015, 17:17

Wymienili mi dekoder na Sagemcom UHD 88 i starego Liveboxa 1.1 na Liveboxa 2.0.
Wszystko działa bez problemu.
Obrazek

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 13 lip 2015, 20:22

Bo LB 1.0 są wymieniane obligatoryjnie (wycofane z obrotu), szkoda że zapomniałem ;)
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
Cybul
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Cybul » 13 lip 2015, 21:45

Ale to i tak nie była wina LB 1.1 tylko dekoder był uszkodzony. Z routerem mięliśmy masę problemów i pomyślałem żeby podłączyć starego LB. Internet działał (telewizja nie) ale posiadał za mało wejść, ponieważ jest to jednopiętrowy dom jednorodzinny i internet jest dostarczany to wielu urządzeń.
Robili wielką łaskę żeby wymienić ten dekoder. Livebox 1.1 (książka) to już przeżytek i takie coś u nich idzie tylko do kosza. Nie chcieli wymienić dekodera i LB dlatego że kilku kabelków brakuje. Dla mnie to jest śmieszne ponieważ jak wymieniali nam dekodery w NC+ to nie robili żadnego problemu że przyjmą bez okablowania a nawet pilota. Tylko skąd mam mieć te kabelki, skoro tego liveboxa dostaliśmy kilka ładnych lat temu a i tak był on mało używany tylko z początku a później leżał na strychu. Poza tym obsługa beznadziejna. "Doradcy klienta" nie wykonują poprawnie swoich obowiązków. Wtedy gdy jest kolejka a czynna jest tylko jedna kasa jeden z nim wychodzi sobie na kebaba. Kasjerka wyjęła pieniądze z kasy i pytała się co ma z tym zrobić? W drugim punkcie jedna osoba była obsługiwana przez 2 godziny. Totalna amatorszczyzna. Nie wiem jak w innych miejscowościach ale w Żyrardowie na ulicy Okrzei 6 jest totalna beznadzieja. Nie polecam.
Obrazek

bbartek93
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: bbartek93 » 14 lip 2015, 15:06

W Warszawie jak nie przyniosłem kabli, to zaznaczył, że są.. Wymiana trwała dosłownie 3 minuty z papierkową jego robotą.

Przy okazji, ciesz się, że nie dostałeś tego nowego, małego dekodera WHD 80, czy jakoś tak, grzeje się i zacina. Miałem taki, to napisałem reklamacje o wymianę na inny model, ten większy, UHD88, który ty masz i zero problemów i na dodatek więcej wejść, lepiej wszystko podłączać. Wymienić dekoder można tylko na taki model jaki się posiada, w salonie tego nie chcieli zrobić, poprzez reklamację na stronie przyjechali technicy z Teltecha i sami wymienili na model UHD88, przysli sprawdzić najpierw czy na pewno się tamten zacina, bo był wymieniany 2x i dalej to samo się działo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat