Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
Wojtaz87
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Nieprzeczytany post autor: Wojtaz87 » 04 sty 2019, 17:19

Witam, chcę przejść na Orange Love (internet VDSL, telefon stacjonarny, TV Orange, 1 nr kom no-limit) w związku z tym mam kilka pytań do osób które posiadają ten pakiet.
Głównie chodzi mi o sprawy techniczne TV.
Obecnie korzystam z internetu VDSL + tel stacjonarny o nich. Rzeczywista prędkość to ok 50 mb i w sumie od kilkunastu lat nie mam powodów do narzekań

1.) Czy mając swój router wszystko będzie działało bezproblemowo? Posiadam Asus DSL-AC68U rozumiem, że będę musiał kombinować z ustawieniami portów VLAN, ale mam 100% pewności że zadziała?
2.) Chcę brać usługę multiroom, czy dekodery muszą być podpięte do LANu czy mogą komunikować się przez WIFI?
3.) Słyszałem dwie wersje odnośnie spadku prędkości internetu, gdy korzystamy z TV tylko która jest prawdziwa?
-TV "zabiera" 2-8mb tylko podczas gdy oglądamy dany kanał czy to w SD czy HD - coś w stylu Netflixa
-Biorąc pakiet z TV Orange z góry wyznacz sobie do 8 mb na TV - czyli na stałe mamy odjęte od naszej prędkości ok. 8 mb
4.) Rozumiem, że posiadając telefon stacjonarny wszystko zostaje po staremu? tzn nie muszę mieć kabla telefonicznego wpiętego do routera?
5.) Mając VDSL jestem skazany na Sagemcom UHD 88? Klienci światłowodu dostają tylko Samsung ICU 100?
6.) Od biedy gdy wifi nie będzie łapało będę chciał wszystkie dekodery podpiąć na repeterach LAN do internetu.
Jak ze stabilnością takiego rozwiązania? Jak ogólnie sprawują się ich dekodery? Jakość TV jest znośna?
7.) Chcę też wykupić Orange GO za 5zł, uważam że to fajna sprawa. Korzystał ktoś? Jak się sprawuje na innych urządzeniach? Czy korzystając z Orange GO muszę korzystać z internetu domowego? Mogę odpalić to na kom np z innej sieci?
8.) Muszę na coś uważać? Jakieś uwagi przy zawiązywaniu umowy? Jakiś dekoder jest lepszy? Inne pomysły?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Re: Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 06 sty 2019, 10:27

Pierwsza zasadnicza sprawa, z tego co się orientuje w tym pakiecie telefon jest w technologii VoIP, więc albo zostajesz z funboksem (i problem z TV sam się "rozwiąże") albo będziesz zmuszony dokupić bramkę VoIP.
Samsung UHD 88 może działać na WiFi, multiroom jest realizowany poprzez dodanie do ich systemu dodatkowej "karty", dekoderom obojętnie czy będą na kablu czy na wifi.
Telewizja zabiera pasmo z internetu tak jak napisałeś ale nie na stałe tylko podczas oglądania.

Kruczek jest jeden, widełki od 20 do 80Mb, przy słabej linii i tak mogą Ci wcisnąć pakiet a okaże się że synchronizacja będzie ledwo 20Mb do tego jeszcze odpalisz telewizję i zostaniesz z 12Mb internetu :] aaa na umowie będzie piękne "do 80" dodatkowo przy kiepskiej linii telewizja może przycinać od czasu do czasu jak korekcja błędów nie wyrobi z poprawkami, lipa trochę.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat